Стабільна робота – запорука успіху

Колектив державного підприємства  «Хмельницьке лісомисливське господарство», де  трудиться 217 чоловік,  цьогоріч створив лісові культури на площі 23,3 га.  Як головні лісотвірні породи  використовували дуб звичайний ( 97 %) та модрину європейську (3 %).   У процесі вирощування лісових культур часто виникає потреба в їх доповненні – висаджуванні нових рослин замість тих, що загинули. Так, у весняний період проведено доповнення лісових культур на площі  67,8 га. Також для потреб населення  створено плантації новорічних ялинок площею 1,2 га.  У розсадниках підприємства навесні посіяно насіння на площі 0,654 га. Догляди за лісовими культурами проведено на площі  278 га.

   Постійно працюємо над поліпшенням лісової інфраструктури – не лише облаштовуємо рекреаційні пункти, а й щороку відновлюємо та ремонтуємо лісові дороги. Протягом цього року заплановано здійснити ремонт  6    кілометрів лісових доріг з ґрунтовим покриттям та  1.73 кілометра з твердим покриттям. Наразі вже виконано всі заплановані заходи.

  Хмельницьке лісомисливське господарство  за  вісім місяців 2018 року  реалізувало продукції  на  66  млн. грн., обсяг реалізації на  штатного працівника склав 335 тис. грн.

Всього  сплачено податків 19.774 млн. грн. .До  Єдиного соціального внеску. перераховано  6,98 млн. грн.

   Ліс – не лише деревина. На підприємстві відроджується практика минулих літ – заготівля недеревних ресурсів та побічне користування лісом.   Вже  зібрано  32 тонни технічних яблук,  триває збір зимових сортів яблук. З пасіки  викачано 250 кг меду.

Ведеться заготівля  віників банних та мітел господарських. Вирощуються новорічні ялинки для реалізації  на площі 28,6 га в кількості 63,5 тис. шт. Для реалізації заготовленої продукції на підприємстві   діє Торгова марка «Лісова галявина».

    Як бачимо, підприємство працює успішно, але існує й чимало проблем.  Так, на господарській діяльності згубно позначається значна зміна кліматичних умов, яка призвела до зниження життєздатності лісів, їх стійкості до шкідників та хвороб. Як  наслідок – збільшилася інтенсивність всихання лісів, спалахів масового розмноження шкідників.

      Великою бідою для лісового господарства в Україні нині є зменшення річної суми опадів майже у 2,5 рази, що спричинило падіння рівня ґрунтових вод. Сума середньорічних плюсових температур в регіоні сьогодні близька до Херсонської області. Через це деякі лісові породи страждають через нестачу вологи у ґрунті (граб звичайний, ясен звичайний, береза повисла).

В останні роки по всій Україні відмічено всихання ясена . Воно викликане грибом  Hymenoscyphus fraxineus,  що потрапив у 1992 році з Азії до Польщі і швидко поширився по всій Європі, буквально вщент знищуючи ясенові насадження. Це захворювання викликає некроз і швидку загибель ясена незалежно від віку та кліматичних умов. Переноситься  інфекція з черешками листя, що опадає, тому фактично знищити  джерело інфекції неможливо.  Протягом останніх років фахівці ДСЛП «Львівлісозахист» вивчають причини масового всихання  ясена. На 2018 рік безперервним лісовпорядкуванням заплановано проведення в нашому підприємстві санітарно-вибіркових рубань у ясенових насадженнях на площі 214 га.

  Рік для усіх нас видався непростим та  разом  долаємо всі труднощі. Перед лісівниками  поставлено  багато завдань, тож ми повинні й надалі спільно демонструвати стабільність, результативність, злагоджену та ефективну роботу.

Ігор БУРКОВСЬКИЙ,

директор ДП «Хмельницьке ЛМГ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*