Сучасне сушильне господарство – запорука високої доданої вартості

На старому багажі далеко не заїдеш, потрібні новітні технології й сучасні підходи до господарювання. Саме так працюють лісівники Хмельниччини. Прийнявши програму стратегічного розвитку лісового господарства області, вони переходять на європейський рівень вирощування лісу й переробки деревини.

       Зупинимося лише на переробці. Ізяславський лісгосп, маючи обладнання відомих зарубіжних фірм,  найефективніше працює в цьому напрямку, поставляючи вітчизняним й зарубіжним споживачам не деревину, а готову продукцію. Це приносить чималі додаткові кошти. Курс на первинну переробку деревини взяли й  Старокостянтинівський, Кам»янець-Подільський і Летичівський  лісгоспи. Вони закупили сучасне імпортне деревообробне обладнання й  почали нарощувати випуск і асортимент продукції.

       Ринок диктує свої умови. Приміром, зараз у споживачів є велика потреба в сухій продукції переробки – ясенових і соснових дошках. Особливо ціняться дошки з ясена, що йдуть на виробництво меблів. За кордоном їх беруть, як кажуть, з руками і ногами, за високу ціну. Аби підняти вартість пилопродукції шляхом зменшення показника вологості, а також  забезпечити стабільну реалізацію дошки ясенової, що, як уже наголошувалося, користується попитом лише у сухому вигляді, в Старокостянтинівському лісгоспі розпочали реконструкцію приміщення під сушильну камеру місткістю 75 кубометрів пиломатеріалів.

      Для виготовлення, встановлення та введення в експлуатацію  обладнання підприємство уклало договір з ТзОВ «Нівіт» – офіційним представником польської компанії «AMSelektronik». Обладнання  компанії дозволяє сушити пиломатеріали в автоматичному режимі завдяки мікропроцесорному блоку управління сушильною камерою MS-201.  Сучасна й технічно досконала, повністю автоматизована мікропроцесорна система контролює процес сушіння пиломатеріалів в камері.  дозволяє вимірювати вологість деревини в п’ятьох точках, а також вимірювати вологість і температуру повітря. Блок управління  регулює температуру і вологість сушильного агента в камері та керує реверсивними вентиляторами. В блоці керування є програми для створення режимів сушіння  всіх промислових порід деревини, що використовуються в Європі.

     Щоб обслуговувати сушильну камеру, на підприємстві побудують котельню й встановлять твердопаливний котел вітчизняного виробництва. Котельня працюватиме на відходах, отриманих від власної деревопереробки, а також на деревній трісці.

    У державному підприємстві «Кам»янець-Подільське лісове господарство» теж постійно модернізують виробництво та впроваджують нові технології для збільшення випуску продукції з доданою вартістю. Зараз на території Дунаєвецького лісозаготівельного комплексу розпочато будівництво та монтаж сушильної камери місткістю 90 кубометрів з автоматичною програмною системою управління. Завдяки їй ефективніше займатимуться  переробкою низькосортної деревини та лісоматеріалів. Випуск нових видів продукції забезпечить високу рентабельність виробництва, сприятиме відкриттю нових робочих місць.

   Летичівський лісгосп, який останнім часом докладає багато зусиль для модернізації діючого й закупівлі нового обладнання, теж встановлюватиме сучасну сушильну камеру місткістю майже 70 кубометрів. Її монтуватимуть на Деражнянському лісокомплексі, де уже готують приміщення.

 Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*