Термотерапія для тривалого зберігання жолудів: досвід Литви та напрацювання Хмельниччини

Лісівники Литви поділилися у соцмережах, як освоюють сучасні технології лісового господарства. Зокрема, – термотерапію для тривалого зберігання жолудів дуба.

За їхніми словами: «Минулого року в ході модернізації всього Паневежського розплідника запрацювала найсучасніша і найефективніша лінія глибокої термотерапії дуба в Європі. За допомогою обладнання можна переробити 30-50 тонн жолудя, зібраного на об’єктах насіннєвої бази. Здорові та непошкоджені жолуді швидко відокремлюються, переробляються в температурних котлах, підсушуються та поміщаються у контейнери на тривалий час. Термін зберігання при низькій температурі – 3-4 роки. Обладнання дозволяє зберегти жолуді живими і при необхідності підготувати їх до посіву».

Хмельниччина – одна з провідних областей із впровадження  європейських технологій у лісовому господарстві нашої держави. Ми теж маємо спеціальне сучасне обладнання для переробки жолудя, закуплене Хмельницьким лісомисливським господарством ще у 2018 році.

Технологія термотерапії жолудів на Хмельниччині така:

  • Спершу жолуді проходять флотацію: за допомогою води з партії відбирають порожні та ушкоджені шкідниками жолуді. Усі вони спливають на поверхню, а здорові – тонуть.
  • Жолуді занурюють на 2,5 години у воду температурою 39-41 ºС. За один прийом можна обробити 150 кг.
  • Потім жолуді обробляють спеціальними хімічними речовинами – фунгіцидами. Таким чином захищають їх від ураження збудниками грибкових захворювань під час зберігання.
  • Далі жолуді засипають до бочок ємністю 100 літрів та поміщають до холодильної камери. Таким способом можна зберігати насіння до трьох років. Це дуже актуально, адже рясне плодоношення дуба звичайного відбувається раз на 6 – 8 років.

Детально про те, як працює обладнання, дивіться у відео.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*