Трудяться завзято, щоб ліси були високопродуктивні

Високопродуктивний ліс без  постійного піклування  неможливо виростити. Про нього  в Кам’янець-Подільському лісгоспі піклуються  всі працівники лісового господарства .         Цьогорічні рясні опади та висока температура повітря сприяють швидкому росту трав’янистої і деревної рослинності, які пригнічують молоді посадки. До моменту створення лісового середовища  протягом 5-6 років  в лісових культурах та на ділянках природнього поновлення проводять як агротехнічні догляди , що спонукають до розвитку кореневої системи,  так  і лісівничі, які стимулюють розвиток надземної частини   саджанців. В лісгоспі    за шість місяців  поточного року проведено 170 га доглядів за незімкнутими лісовими культурами. Це становить третину від річних завдань.

Найбільший потрудилися в Маківському, Малієвецькому та Дунаєвецькому лісництвах, де зосереджено 80 відсотків лісових культур.   Досвідчений  майстер лісу  Маківського  лісництва Олександр Фурманчук, який  майже всі догляди на своєму обході проводить власноруч, говорить, що не завжди  бур’яни мають негативний вплив,  особливо в  спеку вони теж виконують “лісівничу роль” : затіняють рядки посадок , утримують вологу та тягнуть саджанці до сонця. Тому до проведення заходів він підходить  фахово, індивідуально до кожної ділянки, відповідно технології створення, умов місцезростання, стану об’єкта.

Догляди проводяться  шляхом мінералізації грунту, викошування бур’янів вздовж рядів головної породи та вирубування самосіву  і порослі небажаної деревної рослинності. В основному всі роботи проводяться механізованим способом за допомогою  трактора з культиватором  КЛБ 1,7   та мотокущорізів. Якісно  та професійно проведені заходи з догляду за лісовідновленням – перша запорука висопродуктивних насаджень.

Прес-служба Кам′янець-Подільського лісгоспу.

майстер лісу фурманчук о.в. панівецьке лісництво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*