Унікальні куточки Хмельниччини: Кармалюкова гора

За вікном майже весна, а це – чудова пора для подорожей. На території підприємств Хмельницького ОУЛМГ є безліч місць, де можна насолодитися красою та історією краю. Про них ми вам будемо розповідати. Тож розпочнемо із Кам’янеччини.

Унікальні природні ландшафти, різноманітний світ флори, місця стародавніх культур – усе це можна знайти на території ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство”.

Одним із таких об’єктів є ландшафтний заказник загальнодержавного значення Кармалюкова гора, що розміщений в кв. 48-50 Маківського лісництва. За легендою, на горі переховувався Устим Кармалюк – ватажок селянського руху на Поділлі у 1813–1835 роках. Звідси й назва.

Кармалюкова гора – частина головного пасма Товтр з нетиповим для Поділля гірським ландшафтом.  Висота  — 60 метрів. Гора захищає від холодних північних вітрів і повністю вкрита лісом, який виконує  переважно грунтозахисну функцію.

Тут зростає чимало видів рідкісних рослин Поділля:   дуб скельний, берека та клокичка периста, ялівець звичайний, про походження якого досі дискутують науковці та лісівники.  

Заказник – археологічна пам’ятка. На самій вершинні товтри дотепер збереглися з ранньослов’янських часів потужні вали давнього городища ХІІ ст. Археологи тут знаходять і вивчають залишки трипільської культури.

Щороку ці місця відвідують сотні туристів та науковців. Тому лісова охорона Кам’янець-Подільського лісгоспу дбає про об’єкти, що є частиною природно-заповідного фонду України.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*