У Летичівському лісгоспі лісівники доглядають за кіньми

У Летичівському лісгоспі мешкає 30 коней: серед них як дорослі, так і лошата. Лісівники знають історію кожного з підопічних, їхні імена, характери, вік і вподобання. І як тільки підходять до тварин, ті одразу поспішають отримувати порцію уваги.

У лісовому господарстві працю коней використовували здавна. Сьогодні, із впровадженням передових технологій механізованої праці кінські сили замінили сучасні трактори, лісовози, гідроманіпулятори. Тож жеребці і лошиці тепер виконують здебільшого декоративну функцію. Тільки погляньте, які красені!

Інколи лісівники використовують тварин як їздовий транспорт. Наприклад, коли відправляються у ліс і потрібно взяти з собою якійсь інструменти, а також, коли потрібно добиратися до таких куточків, куди техніка не пройде. Якщо взимку для підгодівлі диких тварин потрібно їхати до годівниць в ліс, а снігу по коліна, коні стають справжнім порятунком для фауни в холодну пору.

Коней у лісовому господарстві тримають не тільки в Україні, але і в індустріально розвинених західноєвропейських країнах. Наприклад, на найбільшій шведській виставці сучасних лісових технологій Elmia Wood завжди демонструють жеребців з відповідним обладнанням для лісогосподарських робіт.
А в Європі навіть проходять постійні змагання, наприклад «Кінь на трелюванні лісу» недалеко від Геттінгена, Нідерзахсен.

Охорона, догляд, вчасне і повноцінне харчування, підтримка санітарного стану конюшні, самих коней – усе це щоденна кропітка праця лісівників. І завдяки дбайливому догляду щороку народжуються малюки.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*