У лісах Славутчини – надзвичайна пожежна небезпека

01У зв’язку з тривалою відсутністю опадів і  підвищенням температури повітря до +35 – +37 С  зростає пожежна небезпека в лісах Славутчини до надзвичайного 5 класу. Як показує досвід, головним чинником (90%) виникнення лісової пожежі – є людський фактор, недбалість а іноді і злочинна поведінка людей в лісі. Лісівники звертаються до мешканців району з проханням утриматися від відвідин лісових масивів, а також від використання відкритого вогню в лісах та на прилеглих територіях.

З метою забезпечення протидії лісовим пожежам державним підприємством «Славутське лісове господарство» вжито низку  заходів:

приведено у підвищену готовність лісопожежну станцію, пожежну техніку та обладнання, ведеться цілодобове чергування в лісгоспі біля телесистеми відеоспостереження та засобів зв`язку, створено резерв паливно-мастильних матеріалів;

здійснюються спільні патрулювання оперативних груп з недопущення виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій в природних екосистемах району з представниками Славутського відділу поліції, РС ГУ ДСНС та Славутської РДА для виявлення і притягнення до відповідальності порушників Правил пожежної безпеки в лісах;

влаштовуються мінералізовані смуги, протипожежні розриви, лісові дороги перекрито для тимчасового в`їзду в лісові масиви шлагбаумами із заборонними знаками,  встановлено інформаційні стенди, білборди, аншлаги, панно на протипожежну тематику;

постійно друкуються в ЗМІ матеріали, лісівники ведуть роз’яснювальні бесіди серед населення.

Адміністрація ДП «Славутського лісгоспу» звертається до жителів Славутського району з проханням не розкладати багать у лісі та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки при відвідуванні лісових масивів. Попереджуємо про можливість притягнення до адміністративної і кримінальної відповідальності осіб, які будуть ці правила порушувати.

На час надзвичайної пожежної небезпеки вступає в силу заборона Хмельницької облдержадміністрації на відвідування громадянами лісів та в»їзду до зелених масивів транспортних засобів.

Категорично забороняється: розводити багаття в лісонасадженнях; не можна палити в лісі цигарки і кидати недопалки; заїжджати в лісові масиви автотранспортними засобами без нагальної необхідності;

Пам’ятайте, пожежу легко спричинити але важко загасити! Не забувайте, що за людську недбалість і безвідповідальність, яка нерідко призводить до трагічних наслідків, доводиться розплачуватись надто дорогою ціною!

Ліс – це наше спільне багатство – невичерпне джерело здоров’я і краси, безцінний скарб, який ми повинні залишити прийдешнім поколінням.

Закликаємо усіх бути пильними та обережними задля збереження нашого спільного  багатства – лісів Славутчини!Прес

Прес- служба ДП «Славутський лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*