У національному природному парку досліджують вікові дуби

У народних повір’ях українців дуб завжди поставав живою істотою, уособлюючи могутню силу, що здатна встояти супроти будь-яких випробувань. Здавна відомі цілющі властивості дуба: його фітонциди знищують бактерії вже через 15 хвилин; препарати на його основі мають протизапальні та протимікробні властивості; встановлена їх протиотрутна здатність.

Вікові дерева мають велику наукову цінність, оскільки є унікальними об’єктами для визначення довговічності деревних порід, зміни структури деревини від віку, а також для отримання елітного насіння та інших потреб. Отже збереження вікових дерев має не тільки екологічне, а й важливе культурно-історичне значення.

Окремі екземпляри таких патріархів пов’язані з певними історичними подіями та видатними людьми. Тому вікові дерева доцільно вважати національним надбанням, що потребує особливої турботи, догляду та збереження.

Працівники НПП «Мале Полісся» розпочали польові дослідження на території Парку. Їх мета –  з’ясувати сучасний стан  вікових екземплярів дуба звичайного за дендрометричними (висоти дерева, діаметра стовбура) і санітарними характеристиками, а також показниками декоративності.

Проведено маркування вікових дерев дуба звичайного, виміряно  висоту рослин, окружність  стовбура, окомірно встановлювали показники їх санітарного стану та естетичності.

За допомогою програмного забезпечення NextGIS Mobileвстановлено географічні координати кожного екземпляра вікового дерева. В подальшому виявлені вікові дерева дуба звичайного буде позначено на картах парку, з урахуванням номера кварталу та виділу. Це дасть можливість у майбутньому легко знайти ці дерева.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0058 DSC_0063 DSC_0088 DSC_0085 DSC_0015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*