У полі зору керівників Хмельниччини робота лісівників краю

Підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства працюють стабільно й ефективно, забезпечуючи виконання всіх поставлених завдань. Вирощування й збереженя  лісу ведеться на належному рівні. Цієї весни посаджено 630 гектарів лісових культур у держлісфонді, майже 50 гектарів лісу  створено на землях, непридатних для сільськогосподарського використання.  Понад 150 гектарів площ залишено під природне поновлення.  Здійснюється охорона лісів від незаконних рубок, пожеж, ведеться боротьба з шкідниками та хворобами лісу.

Хмельницьке ОУЛМГ першим у державі відкрило автоматизовану лінію з вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, яка  працює в Славутському лісгоспі й забезпечує  сіянцями потреби державних підприємств краю. В лісгоспах впроваджено сучасні європейські технології з догляду за насадженнями. Нині  догляд молодих насаджень ведуть механізованим способом  за допомогою мульчерів (подрібнювачів), що працюють на базі трактора МТЗ-82.  На замовлення Хмельницького ОУЛМГ  їх виготовили  на Красилівському машзаводі.

Ще одна новинка – формування на ділянках лісу з метою вирощування високостовбурних дерев цінних порід.

За  перший квартал підприємства управління сплатили до бюджету  87,5 мільйона гривень. Дохід від реалізації продукції склав 183,1 мільйона гривень. Успішна робота дозволяє платити високу зарплату, яка в середньому  по управлінню складає 16,4 тисячі гривень на працюючого.

 

Вчора, 29 квітня  голова Хмельницької обласної державної адміністрації Д.А. Габінет, заступник голови адміністрації О.Ю. Лисюк, народний депутат М.О. Стефанчук   ознайомилися з досягненнями лісівників, взнали про їхні плани й проблеми безпосередньо на виробництві – в Славутському та Шепетівського лісгоспах. Їх супроводжував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства П.С. Пешко.

Славутське ЛГ, яке очолює В.В. Сапожнік, –  передове підприємство, що складається з вісімнадцяти лісництв. Цьогоріч  посадили 114 гектарів лісу, ще на 100 гектарах провели догляди за культурами. Ліквідовано дев’ять випадків загоряння лісу. Підприємство – справний платник податків, яких перерахували за перший квартал 13 мільйонів гривень. Середня зарплата працюючого склала 21,6 тисячі гривень.

У лісгоспі гості ознайомилися з роботою автоматизованої лінії з вирощування сіянців із закритою кореневою системою, павільйонами, холодильним господарством. На центральній садибі  вони також побували на пункті накопичення пожежного інвентаря, що є базовим у області. Велику цікавість у них викликав пункт відеоспостереження за лісами. Також оглянули розсадник  декоративного посадкового матеріалу.

У Голицькому лісництві керівники області побували на розсаднику декоративних порід  дерев, оглянули короби, в яких вирощують посадковий матеріал різних порід дерев із відкритою кореневою системою. Потім побували в молодих соснових насадженнях із вкрапленням модрини європейської,  на ділянці розробки спілого лісу, яка ведеться  сучасною зарубіжною технікою. Голова облдержадміністрації Д.А. Габінет  оглянув   високопродуктивний лісозаготівельний комбайн «Харвестер», порозмовляв з працівником, який його обслуговує.

Після цього делегація переїхала в  Шепетівський лісгосп, де директором В.М. Сасюк. Це найбільше в управлінні за площею підприємство, угіддя якого розкинулися в Шепетівському й Полонському районах. До речі, понад шістдесят  відсотків насаджень від вкритих лісом  площ тут створено штучно. Торік підприємство реалізувало продукції на 97,2 мільйона гривень. На розвиток лісового господарства спрямовано 81 мільйон гривень. Велику увагу також зосереджено на модернізації й ремонті основних засобів. Добре трудяться лісівники й у цьому році.

Керівництво області побувало в Шепетівському лісництві на рубці з формування і оздоровлення лісу, догляді молодих культур мульчером. Начальник управління П.С. Пешко зазначив, що завдяки мульчеру продуктивність праці на доглядах зросла майже в чотири рази. Державні лісогосподарські підприємства краю закупили це обладнання.

На лісокомплексі гості ознайомилися з продукцією, яка відпускається споживачам. Зацікавив їх на підприємстві й принцип роботи з  електронного обліку деревини. Велася предметна розмова про поліпшення господарювання, випуск продукції  первинної переробки деревини.

Голова облдержадміністрації Д.А. Габінет побажав лісівникам Хмельниччини робити ще більший внесок у розквіт нашої держави, пообіцяв допомогу й підтримку в добрих починаннях.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

DSC_0541DSC_0543DSC_0559DSC_0569DSC_0572DSC_0082DSC_2399DSC_2420DSC_2366DSC_0052

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*