У Славутському лісгоспі навесні планують висадити 320 тисяч стандартних сіянців

У Славутському лісгоспі активно готуються до лісокультурної кампанії. Під час цьогорічної  весняної посадки планують відтворити понад 80 гектарів лісів, в тому числі провести лісорозведення на площі 3,4 гектара.

На підприємстві готують техніку, інвентар та необхідну кількість посадкового матеріалу – 320 тисяч штук стандартних сіянців. Навесні передбачають висадити 33 гектари сосни звичайної, 30 гектарів дуба звичайного, 2 – модрини європейської та створити насадження методом природного поновлення за головними породами – вільхи чорної 6 га, сосни звичайної 14 га.

На кожну лісокультурну площу складено проекти лісових культур з врахуванням наукових рекомендацій та індивідуального підходу.

Насінням лісгосп забезпечений. Торік у лісництвах заготовили 5 210 кілограмів лісового насіння, в тому числі дуба звичайного – 5 000 кг. А всього запасли насіння 11 видів лісових порід.

Сіянці вирощують як у відкритому ґрунті, так і з закритою кореневою системою. Щороку висівають у розсадниках деревні та чагарникові породи на площі понад 1 га. В загальному  вирощують понад 1,5 млн.  сіянців.

Ще минулої осені площу для  весняного лісовідновлення очистили від порубкових залишків та підготували ґрунт. Впродовж зими на підготовлених площах ґрунт вляжеться, накопичиться достатньо вологи і таким чином, будуть створені оптимальні умови для садіння майбутнього лісу.

Саджатимуть  ліс на  зрубах  головного користування та на площах суцільносанітарних рубкок. На кожну ділянку складено проект лісових культур, де вказані детальна їх  характеристика: тип лісорослинних умов, спосіб посадки, схема змішування, кількість посадкового матеріалу, головна порода.

ДП «Славутський лісгосп» повністю забезпечений посівним і садивним матеріалом власної заготівлі та вирощування і готовий до весняної лісокультурної кампанії.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*