Офіційна делегація українських лісівників відвідала Туреччину, аби вивчити досвід колег з відновлення лісів природним шляхом. До її складу входили представники Львівського, Рівненського, Хмельницького й Чернігівського обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Наше управління представляв головний лісничий державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» Олег Гаврилюк.
Лісистість Туреччини складає 28,6 відсотка, що майже вдвічі більше лісистості України. Рельєф значної частини території гірський. Основними породами є бук лісовий, сосна чорна та ялиця Нордмана.
Представники української делегації взяли участь у двох заходах міжнародного та регіонального масштабу, організованих Головним лісовим управлінням Туреччини в регіоні Сакарья.
На базі регіонального представництва у місті Ізміт відбувся семінар. Ознайомллювалися з досвідом переформування букових та дубових лісів у віці 20-30 років, що утворенні з кореневої порослі на місці суцільних вирубок, котрі проводилися наприкінці 20- початку 21 століть. Зазначалося, що частка таких насаджень в цьому регіоні сягає 25 відсотків.
Українці також вивчали досвід проведення поступових рубок, метою яких є поновлення лісу природним насіннєвим шляхом. В термінології турецьких лісівників такі рубки мають назву «Омолодження лісу». Для довідки, під «омолодженням лісу» в Туреччині розуміється проведення заходів з рубання стиглого лісу вибірковим методами та його природного відновлення насіннєвим шляхом.
Потім у районі міста Ак’язи відбувся міжнародний форум «Омолодженню лісів», де окрім представників України, були присутні лісівники з Грузії, Узбекистану, Боснії та Кіпру. Лісівники Туреччини продемонстрували найкращі приклади проведення заходів з омолодження лісу. Представники України взяли активну участь у панельній дискусії, де представили своє бачення цієї проблематики.
Прес-служба Хмельницького ЛМГ