Хмельницькому держлісгоспу, який «дав життя» Хмельницькому ЛМГ, – 30 років

Рівно 30 років тому, а саме 1 липня 1992 року в Хмельницькому державному лісогосподарському об’єднанні «Хмельницькліс» утворили Хмельницький держлісгосп.


Він «будувався» на базі лісів державного лісового фонду Ярмолинецького, Летичівського та Старокостянтинівського держлісгоспів. Загальна площа на початку становила – 11,8 тис. га. А на сьогодні вона збільшилася до понад 14 тисяч.

Переломним став 2004 рік. Тоді, 20 жовтня набрав чинності наказ Державного комітету лісового господарства України №178 «Про реорганізацію державних лісогосподарських об’єднань та створення державних підприємств». І це стало витоком утворення Хмельницького лісомисливського господарства.

За цей час підприємтсво пройшло різні етапи трансформації. Зараз до його складу входить 5 лісництв: Михайлівське, Пархомівське, Прибузьке, Чорноострівське та Хмельницьке.

Діяльність лісомисливського господарства в першу чергу спрямована на якісне поліпшення лісового фонду, підвищення продуктивності насаджень та ефективне використання лісових ресурсів. За цей період часу створено майже 1000 га нового лісу на землях, які непридатні для ведення сільського господарства. Прийнято близько 400 га лісів, які не мали господаря.

Підприємство першим серед лісгоспів області запровадило прогресивну схему догляду за лісовими культурами з використанням кущоріза. Завдяки цьому можуть хизуватися прекрасними лісовими культурами. У розсадниках щороку лісівники вирощують близько мільйона сіянців. А ще господарство відоме активним вирощуванням новорічних ялинок, що кожного року тішать око тисяч людей зі всієї України.

Зараз Хмельницьке ЛМГ невпинно розвивається та модернізується. В лісах працює потужна техніка, а керівництво робить усе для того, аби полегшити працю людей.

На благо лісів на підприємстві трудиться понад 200 працівників. Усі вони націлені досягати вагомих екологічних, соціальних та економічних результатів.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*