ХМЕЛЬНИЦЬКІ ЛІСІВНИКИ БЕРЕЖУТЬ ЛІСИ ВІД ПОЖЕЖ

За станом на 15 липня  в держлісфонді Хмельницького  ОУЛМГ  з початку року зафіксовано чотири  випадки  загоряння  сухої трав’янистої  рослинності  в  лісонасадженнях на загальній  площі  0,89 га.

Не покладаючи рук, вартові зелених шат повсякчас дбають про пожежну безпеку. Так, проведено 583 рейди-патрулювання, влаштовано 1182  км  мінералізованих  смуг; здійснено   догляд  за  мінералізованими смугами  на  2435 км; перекрито 454 в»їзди в лісові масиви. І це далеко не все. В навчальних закладах, серед населення прочитано 667 лекцій; у газетах, на телебаченні та радіо подано понад шістдесят виступів на протипожежну тематику. Оновлена  наочна  протипожежна агітація (260 одиниць), в тому числі  26  бігбордів розміщено в рамках співпраці з ДСНС.

Важливо, що оновлюється  матеріально-технічна  база   автопарку,  сил  та  засобів  для  боротьби  з лісовими  пожежами   (відповідно до Доручення  голови  Державного  агентства  лісових  ресурсів  України № 53  від  15.06.2015р.  та   рішення  колегії ДАЛРУ  від 17.09.15р.  про вжиття  заходів з  профілактики та ліквідації  лісових пожеж та  про плани закупівлі  пожежної  техніки  і  обладнання на 2015-2016 роки). Протягом 2015 року змонтовано 2 пожежно-спостережні вежі, 2 лісопожежних модулі, відремонтовано 4 пірси до пожежних водойм,  придбано 9 тракторів,  8 плугів, 2 культиватори, 7 мотопомп, 82 ранцевих  лісових  обприскувачі, 19 радіостанцій, 141 м пожежних напірних рукавів і 25 водозабірних  рукавів, 255 комплектів спецодягу та інше.

У 2016 році змонтовано 5 лісопожежних модулів на  автомобілях  та  6  причепних; ведеться  монтаж пожежно-спостережної  вежі з  системою телеспостереження в ДП “Славутське ЛГ”. Придбано 2  трактори, 6  мотопомп, 47 ранцевих  обприскувачів, 200 комплектів спецодягу тощо. Створено  резерви  паливно-мастильних матеріалів в об»ємі по 200 л на  лісництво.

Постійно ведеться патрулювання особливо небезпечних у пожежному відношенні лісових масивів спеціальними рейдовими бригадами з участю  працівників поліції, ДСНС  з метою посилення профілактичної роботи в лісах з виявлення порушників протипожежних вимог і притягнення їх до відповідальності.

Регулярно ведуться передачі на місцевих радіотрансляційних мережах з попередження пожеж, про виконання правил пожежної безпеки в лісах, (в тому  числі  біжучий рядок в телеефірі місцевого  ТБ).

Працівників, які  залучаються до  гасіння лісових  пожеж, забезпечено засобами  індивідуального  захисту  згідно з  встановленими  нормами: спецодягом, спецвзуттям, індивідуальними  медичними  пакетами,    пожежним  інвентарем, добовим  запасом їжі  та  води, захисними  шоломами,  респіраторами  та  спеціальними  протигазами.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*