Цікава подорож

  Наприкінці травня вихованці гуртка «Юні лісівники» КПНЗ «ЦТКУМ» разом з керівником гуртка Аліною Білою та директором центру  Оленою Матус здійснили мандрівку  за маршрутом Умань – Вінниця. Цю незабутню подорож організували нам наші  шефи –  ДП «Славутське лісове господарство» та Нетішинське лісництво.

  У старовинному місті Умань, що розташоване в Черкаській області, є одна з найвизначніших пам’яток ландшафтного мистецтва в Європі – Національний дендрологічний парк Софіївка. Місто Умань  зустріло  нас теплими промінцями літнього сонця та веселою посмішкою екскурсовода, яка супроводжувала нас протягом всієї екскурсії.

    Зараз у Національному дендрологічному парку України «Софіївка», який заодно є науково-дослідним інститутом Національної академії наук України, можна  познайомитися з 3323 видами, формами, сортами місцевих і екзотичних дерев і кущів. Кажуть, любов здатна творити чудеса. У цьому не виникає сумнівів, коли перед твоїм поглядом відкривається уманська Софіївка – дивовижний рукотворний сад, в якому переплелись казка та реальність, легенди, міфи та щось вічне, невловиме та загадкове…

   Того ж дня ввечері побували у м. Вінниці, де мали змогу помилуватися водяними виставами фонтану «Рошен». Вінницький світломузичний фонтан «Рошен» визнаний одним із найбільш видовищних плавучих водограїв Європи. Високі інженерні технології та правильно підібране освітлення забезпечують неймовірне водне шоу. Проектор, аудіосистема, підводні ліхтарі, лазери створюють цілий спектакль із живої води, хвиль і класичної музики.

   Плавуча платформа довжиною 94 та шириною 7,5 метра за допомогою лазерної системи, яка транс­лює на водній поверхні різні зображення й навіть відеокліпи, у вечірній час перетворюється на справжній водяний театр, що поєднує світлове, музичне й водне шоу. Складається враження, ніби фонтани підтанцьовують під твори великих композиторів. Вражає й розмах водних каскадів. Лише уявіть собі: висота центрального струменя сягає 60 метрів, що дорівнює 24-поверховому будинку.

 Другого дня було не менш цікаво… Екскурсія до музею «Автомотовелофоторадіо». Унікальність музею «Автомотовелофоторадіо», не тільки у його довжелезній назві, а й у ретро-експонатах, яких понад 100! Тут можна не лише подивитися на автомобілі з минулого століття, а й посидіти в них, торкнутися історії в прямому сенсі цього слова. Примітно, що всі експонати справні та працюють, багато з них є символами минулої  епохи. Тільки у вінницькому музеї ретро-автомобілів ми змогли відчути себе водієм «Перемоги» чи «Волги», зробити фото на пам`ять у військовій формі.

   А ще, надзвичайний «Інтерактивний музей науки». У кількох залах, загальною площею більше 1000 квадратних метрів, розташовано півтори сотні експонатів, які можна крутити, тягнути, штовхати, смикати, лазити по них та бігати навколо. Основні закони фізики (механіки, кінетики, оптики, електрики, гідродинаміки, акустики) тут пояснюють просто та наочно. А ще презентовано біологію та анатомію. Все, щоб пробудити інтерес до науки у найменших! А дорослі тут можуть згадати як досліджували світ та його дива свого часу і, не виключено, теж впасти у дитинство: стільки всього захопливого навколо!

  Завершилось перебування у Вінниці неймовірною прогулянкою на теплоході «М.І.Пирогов» по річці Південний Буг.

  Завдяки поїздці ми здійснили подорож крізь час. Додому усі поверталися в піднесеному настрої, сповнені нових вражень, радісні та щасливі.

  Хочеться висловити слова подяки Сапожніку В.В., директору ДП «Славутське лісове господарство» та Андрію Ткачуку, лісничому Нетішинського лісництва за чудову подорож та приємні враження!

Аліна Біла, керівник гуртка «Юні лісівники» КПНЗ «ЦТКУМ» м. Нетішина.

1 2 3 4 5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*