Щоб не допустити пожеж, будьте пильними та обережними!

ДП «Ізяславське лісове господарство» повідомляє, що протягом останніх тижнів на території району зберігається  спекотна погода.Підвищення температури повітря, відсутність опадів, посилення вітру та проведення неконтрольованих сільгосппалів значно підвищують вірогідність винекнення лісових пожеж.

На жаль, ліс практично беззахисний перед вогнем. І те, що створювалось нашим підприємством роками може зникнути всього за кілька годин. Полум`я губить на своєму шляху все живе, піддаються смертельній небезпеці люди, знищуються будинки та інші споруди.Недбале поводження населення з багаттям під час проведення дозвілля в лісі, незагашений недопалок призводять до тяжких наслідків.

Лісові пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння  пожеж витрачаються величезні сили та засоби.

Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку, наприклад, коли від залишеного непогашеного багаття починає горіти лісова підстилка. Але коли вогонь уже набрав сили й загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно.

Більшість загорянь у лісах і насадженнях спричинюють люди. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому виходить, що у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.

Понад 90 відсотків пожеж — результат необережного поводження з вогнем у лісі. Отже, дбайливе ставлення людей до лісу може звести появу пожеж до мінімуму. В пожежонебезпечний сезон у лісових масивах ДП «Ізяславське лісове господарство» забороняється використовувати відкритий вогонь, кидати на землю непогашені сірники і недопалки, а також курити або користуватися відкритим вогнем поблизу машин, які заправляються пальним, спалювати сміття на відстані менше 50 метрів від хвойного лісу і 25 метрів від листяного. Облаштовуючи місце для багаття, потрібно вибрати безпечне ділянку, щоб не виникло пожежі. Не розводьте багаття поблизу дерев та сухої трави.  Якщо ви помітили пожежу в лісі, терміново викликайте чергового по ДП « Ізяславське лісове господарство» за телефоном 4-20-79 та пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС за номером «101».

Повністю уникнути лісових пожеж неможливо, але зменшити їхню кількість людина в змозі. Виконання основних правил пожежної безпеки в лісі не вимагає великих зусиль і дозволяє зберегти  природні багатства.

Адміністрація ДП « Ізяславське лісове господарство».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*