Як сучасні технології допомагають лісівникам Хмельниччини боротися з пожежами

З початку пожежонебезпечного періоду 2022 року пожежна охорона підприємств Хмельницького ОУЛМГ залучалась до ліквідації 21 займання у природних екосистемах (поля, луки, торфовища, сільгоспугіддя) на загальній площі  понад 97 гектарів.

Що стосується лісових масивів – великих пожеж не допущено. Лише були загорання лісової підстилки у масивах Новоушицького та Ізяславського лісогосподарських підприємств, які швидко локалізували.

Держлісгоспами запроваджено комплекс заходів з протидії пожежам у природних екосистемах: інженерне облаштування лісових масивів, підтоплення торфовищ, забезпечено своєчасне виявлення та гасіння пожеж на початковому етапі їх виникнення. Поповнено матеріальні резерви. Пожежні автомобілі, технічне обладнання та інвентар – в належному стані. Створюються нові та оновлюються існуючі мінералізовані смуги.

Дуже важливо вчасно виявляти загоряння в лісі. Цьому добре слугує сучасна відеотехніка. У лісгоспах Хмельниччини працює єдина система відеоспостереження –  12 відеокамер.

Дві камери розміщені в Новоушицькому та Кам’янець-Подільському лісогосподарських підприємствах. Ще десять камер відеоспостереження об’єднали в одну систему три лісові господарства – Славутське, Шепетівське та Ізяславське. Камери, які встановлені на 36-метрові щогли та виведені на центральний пункт відеоспостереження, завчасно дозволяють виявити загоряння на відстані 25 кілометрів. Усе обладнання працює в автоматичному режимі. За необхідності можна перейти до ручного управління.

Досить дієві механізми під час пожежонебезпечного періоду – безпілотні літальні апарати. Квадрокоптери допомагають лісівникам області спостерігати за лісовими масивами з висоти пташиного польоту, швидко визначають місце загорання, площу, а в разі необхідності за допомогою дрона можна координувати гасіння лісової пожежі.

Останні декілька днів рятувальникам та лісівникам допомагають погодні умови. Однак вже найближчим часом очікується потепління, тож закликаємо усіх – не спалюйте відходи та залишки сухої рослинності!!!

Нагадуємо, у Хмельницькій області заборонено відвідувати ліси цивільним людям. Не дозволяється також в’їжджати до лісових масивів автомобілями та іншою технікою на час дії воєнного стану (крім транзитних шляхів). Про це йдеться у наказі начальника обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, підписаного 23 березня.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*