Є ЧИМ ПИШАТИСЯ КОЛЕКТИВУ

Професійне  свято для ізяславських лісівників ювілейне –  сповнилося 80 років від дня заснування лісгоспу.  Нині державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» – це комплексне багатопрофільне лісогосподарське господарство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими насадженнями, охороною та захистом лісів, лісозаготівлею та переробкою  деревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу і відтворенням диких тварин.

У зв’язку з пожежами та буревієм, що сталися минулого й поточного років   у Плужнянському, Лютарському та Михельському лісництвах, усі зусилля  лісівників Ізяславщини були спрямовані на  ліквідацію наслідків стихій, збереження існуючих та відновлення насаджень на місцях після розробки горільників. Так, навесні цього року  створено 272 га нових лісових культур з цінних лісоутворюючих порід при плані 156 га, з них 104 га створено шляхом посадки одно- та дворічних саджанців, вирощених в тимчасових  лісових розсадниках, а 168 га створено шляхом посіву насіння. Важливу роль у лісовідновленні відіграє й природне поновлення лісу. Адже завдяки рослинам-піонерам здійснюється заліснення територій, де штучне створення лісових насаджень неможливе. В цьому році таким  чином відновлено 7 га лісу.

Значна увага приділяється охороні лісу від пожеж – в Кунівському та Плужнянському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. Підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, які  пристосовані для забору води з водойм, підвозу  на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі. Облаштовано місця для забору води пожежними автомобілями.

З метою недопущення пожеж у лісові масиви з початку року   створено 278  км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 174 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

З початку року заготовлено понад 76 тисяч кубометрів  ліквідної деревини. Фактично всю деревину  заготовлено при ліквідації наслідків пожежі минулого року.

Змінилась система реалізації заготовленої лісопродукції.  Більше половини заготовленої лісопродукції реалізовується на проміжному складі, що  розташовується в Плужнянському лісництві. Інша продукція вивозиться спеціальним автотранспортом на нижній склад для подальшої реалізації. З початку року  реалізовано понад 65 тис. кубометрів деревини.

Крім проблем, створених аномальними погодними умовами, на підприємстві і в галузі в цілому є ряд інших проблем. З вступом в дію закону про заборону експорту лісу, підприємство змушене шукати інші шляхи для збуту заготовленої деревини. Оскільки внутрішній ринок не потребує такої кількості деревини,  її частину  планується перероблятися в цеху переробки деревини. Для збільшення обсягів  виготовлення пиломатеріалів вже кілька місяців поспіль проводиться  добудова  цеху переробки деревини, закуплено нове імпортне  обладнання, що дозволить виготовляти конкурентоспроможну для експортних і внутрішніх потреб продукцію.

Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство»  має досить потужну матеріальну базу, серйозний потенціал робітничого та керівного складу. Це дає змогу працювати ритмічно, постійно нарощувати обсяги виробництва, вчасно виплачувати заробітну плату та розраховуватись з державним і місцевим бюджетом, сплачувати всі платежі. З початку поточного року було сплачено всього  платежів до зведеного бюджету на суму понад 13,5 млн.  грн., в тому числі понад 7 млн. грн. до державного бюджету. За сумлінну сплату всіх платежів до бюджету протягом 2015 року підприємство  нагороджено дипломом  регіонального рейтингу «Сумлінні платники податків – 2015».

За традицією напередодні професійного свята слід відмітити найкращих працівників. Серед них – лісничий Білогірського лісництва Валерій Матвійчук, головний лісничий Віталій Зайчук, головний економіст Любов Ліщук, бухгалтер Ірина Поліщук, мисливствознавець Володимир Рожков, водій пожежного автомобіля Віктор Олійник, водії автотранспортних засобів Михайло Грицюк, Валерій Заблоцький, водій автотранспортних засобів  Кунівського лісництва Петро Михальчук, майстри лісу Михельського лісництва Віталій Друзь, Сергій Коротун, майстер лісу Лютарського лісництва Петро Хом’як, майстер лісу Білогірського лісництва Василь Маліновський, верстатник деревообробних верстатів Дмитро Кращук,вальник лісу Володимир Король, вальник лісу Гурщанського лісництва Микола Москалюк, токар Микола Степанюк,тракторист Віктор Білашевський, навальник-штабелювальник деревини нижнього складу Олег Швець, кранівник Микола Шпортун.

Шановні працівники лісової галузі! В переддень професійного свята прийміть  найщиріші вітання. Нехай доля обдаровує вас усіма благами за самовіддану працю по створенню  високопродуктивних лісових насаджень, а стійкість в подоланні труднощів обернуться вагомими професійними здобутками, повагою та вдячністю людей.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*