Ізяславський лісгосп реалізовує новорічні ялинки та сосни

   Напередодні новорічних свят хапуги тягнуться в ліс по ялинки. Попри намагання державної лісової охорони та правоохоронних  органів контролювати ситуацію, все ж  браконьєри вирубують молоді ялинки та  відпилюють верхівки у великих Це призводить до надмірного зниження популяції та негативного впливу на генетику хвойних лісів і лісонасаджень, оскільки вирубують найкрасивіші дерева.

   Зараз у   ДП «Ізяславський лісгосп» напружений період – ведеться посилена охорона хвойних насаджень.  Спільно з правоохоронними органами лісівники постійно організовують рейди.

   Адміністрація підприємства     ще раз   нагадує, що  штраф за незаконну вирубку ялин становить 510-1020 грн., а також до цієї суми додається розмір шкоди, який складає від 498 до 36898 грн.

    Цього року Ізяславський лісгосп передбачає реалізувати 1000  новорічних ялинок та сосен. Потрібно зазначити, що вирощені дерева, заплановані для реалізації, вирубують на спеціальних плантаціях. Такі методи запроваджені з метою зменшення шкоди для навколишнього середовища.

    Новорічні ялинки  маркуються спеціальними уніфікованими засобами – пластмасовими бирками-стяжками. Ці засоби розриваються при спробі їх зняття і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

   Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Систему ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номера з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті OPEN.UKRFOREST.COM. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

   Громадяни можуть купувати ялинки прямо в конторах лісництв  ДП “Ізяславський лісгосп”. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, підприємство  організовує роздрібну торгівлю ялинками  безпосередньо у  магазині  «Лісовичок», за адресою: м. Ізяслав, вул. Михельська, 32.  

Пресслужба ДП «Ізяславський лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*