Ізяславські лісівники заготовляють насіння хвойних порід дерев

Зима – час для заготівлі насіння хвойних порід дерев. На Хмельниччині це переважно сосна звичайна, ялина та модрина європейська.

Збирають лісівники спочатку не саме насіння, а шишки. Це важливо робити своєчасно, щоб зерна не висипалися. Після цього його висушують в шишкосушарці.

Саме таке обладнання є в ДП « Ізяславський лісгосп». Працівники завантажують шишки у барабани, а їх в свою чергу прокручують через кожну годину. Сушать партію шишок до 1 доби. Для підтримки необхідного теплового режиму на підприємстві встановили спеціальну піч, що підтримує оптимальну температуру – не більше 40 градусів.  Готове насіння обезкрилюють, очищають від домішок та сміття. Після цієї процедури його відправляють у Вінницьку лісонасіннєву станцію для визначення кондиційності та класу якості.

З 1 кг шишок можна отримати лише близько 2 грамів насінин.

Власна шишкосушарка на підприємстві – це відчутна економія. Адже зібрані шишки не потрібно транспортувати до інших підприємств та оплачувати послуги з переробки. А заготовлене насіння забезпечує держлісгоспи садивним матеріалом.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*