Інвентаризація лісокультурного фонду – справа відповідальна

У жовтні з метою перевірки в натурі стану лісових культур,посадкового матеріалу в розсадниках, теплицях, шкілках та на плантаціях уДП   « Старокостянтинівське ЛГ» розпочато чергову осінню інвентаризацію , яка є невід’ємною та важливою  частиною роботи лісового господарства.  При інвентаризації враховують тільки життєздатні рослини, введені шляхом висівання чи садіння, із збереженим здоровим верхівковим пагоном у хвойних порід, а у листяних деревних рослин – з можливістю продовження росту із сплячої бруньки.
Досить прохолодна, але сонячна погода поклала вдалий початок процесу обліку майна лісового господарства. Завдання це звичайно не з простих, але дуже цікаве і приємне. Адже крок за кроком, день за днем бачиш результати невтомної праці. Радують око маленькі дубки, модрини та сосни, які вишикувалися рядочками.
Попереду ще чимало роботи. Відбудеться інвентаризація лісокультурних об’єктів шляхом закладання пробних площ, в результаті чого кожну ділянку буде віднесено до певного класу якості. Лісові культури старшого віку  якщо густота і середня висота життєздатних дерев головних порід відповідає встановленим нормативам  оцінки якості лісових культур, переведуть у вкриті лісовою рослинністю землі. На кожній пробній площі шляхом переліку буде визначено густоту життєздатних дерев з врахуванням природного поновлення головних порід. За результатами обмірів у кожного п’ятого дерева від кореневої шийки до місця закладання верхівкової бруньки  встановлюється середня висота дерев головної породи. Всі ці показники вплинуть на клас якості насадження.
За даними інвентаризації плануються заходи з поліпшення якості лісових культур.

Прес-служба   ДП   « Старокостянтинівський лісгосп». 

2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*