Надійна охорона лісу від пожеж – запорука збереження народного багатства

Підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства мають непогану матеріально-технічну базу для протистояння лісовим пожежам. У лісгоспах є пожежні автомобілі й модулі, трактори, різноманітні засоби пожежогасіння, системи відеоспостереження за лісом, квадрокоптери.  Щоб  мати ще краще оснащення, щороку на зміцнення матеріально-технічної бази виділяються значні кошти.

Звичайно, техніка – запорука надійної охорони лісу від вогню. Однак велику роль також відіграють уміння професійно володіти нею в екстремальних умовах й злагодженість дій з іншими службами. Саме цьому добре слугують спільні навчання лісівників з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій. Вони щороку проводяться напередодні пожежонебезпечного періоду в кожному лісгоспі. А в тих, де переважають легкозаймисті хвойні насадження, – й по кілька разів. Екзаменом на готовність протистояти пожежам є загальнообласні навчання, які стали хорошою школою для лісівників.

Поширенню вогню в насадженнях перешкоджають мінералізовані смуги, мережу яких лісівники розширюють щороку й ведуть догляд за ними.

Важливе значення мають і профілактичні заходи, особливо рейди-патрулювання лісових угідь спільно з рятувальниками. Під час їх проведення ведуться бесіди з відпочивальниками, збирачами ягід та грибів, їм роздають листівки про правила поведінки в лісі й поводження з вогнем. Лісівники  постійно виступають у засобах масової інформації, соціальних мережах  на протипожежну тематику.

Все це разом узяте й допомагає оберігати ліс від пожеж. За одинадцять місяців  року в лісах державних лісогосподарських підприємств Хмельниччини сталося лише десять загорянь: шість – навесні й влітку і чотири – восени. Їх площа сумарно склала лише 0,5 гектара. Всі загоряння лісівники ліквідували своїми силами, причому на ліквідацію кожного пішло менше, ніж пів години.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*