17 протоколів на порушників правил полювання склали рейдові групи Хмельницького ЛМГ

Ще у 2017 році в Хмельницькому лісомисливському господарстві запрацював відділ з охорони та захисту лісу. Відтоді щодня рейдові групи підприємства патрулюють лісові масиви, аби флорі й фауні не завдавали шкоди.

«У нашому підприємстві є дві основні рейдові групи. Вони працюють щоночі», – розповідає начальник відділу з ОЗЛ ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» Владислав Горбачов.

У кожної рейдової групи – свій маршрут.  Працівники забезпечені високопрохідними автомобілями, засобами захисту, зв’язку та спеціальним одягом.

«Є рації, за допомогою яких працівники підтримують контакт, адже мобільний зв’язок доступний не скрізь. Також є нагрудні камери. Їх вмикають, аби був доказ того, що людина порушила правила. Для захисту працівники використовують спецзасіб “Терен”. Також є у нас камери-відеопастки, які ми розміщуємо в місцях наймовірніших порушень. При виявленні руху людини на електронну пошту надходить повідомлення, ми виїжджаємо й перевіряємо, що там відбувається», – пояснює Владислав Горбачов.

У темну пору доби стають у нагоді прилади нічного бачення. Якщо лісопорушник сховався у лісі, його можна знайти за допомогою приладу нічного бачення або тепловізора.

Найчастіше свою вину браконьєри визнавати не хочуть. Але в кінцевому результаті – все ж таки добровільно сплачують штрафи за порушення. Цієї зими на мисливців, які не дотримувалися правил полювання, рейдові групи склали 17 протоколів на суму понад 6 тисяч гривень.

Усю суму порушники сплатили повністю. Також було завдано 8 тисяч збитків, які також добровільно відшкодували.

Однак найважливіше  – не спіймані браконьєри та накладені штрафи, а, головне, що робота охоронців є пересторогою правопорушень, сприяє зменшенню випадків незаконної діяльності в лісі та зберігає природні багатства.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*