22 квітня – Міжнародний день Землі

Матінка-Земля. Це висловлювання ми нерідко чуємо в повсякденному житті та використовуємо його в спілкуванні. Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком, деколи навіть не зважаючи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати вона живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим же ми їй віддячуємо? Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальної актуальності. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.

Міжнародний день Землі оголошено в 1971 році. У День Землі в різних країнах звучить Дзвін Миру – символ миру та дружби. Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів, з орденів і медалей, інших почесних відзнак людей з різних країн.

Але офіційно в наших календарях на міжнародному рівні знаковий День – Всесвітній день Матері-Землі відзначають, починаючи з 2010-го року. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році зазначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою.

Кожному з нас варто пам’ятати, що ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Тож будемо використовувати цей день, як ще одну можливість для збереження перспективи життя!

Прес-служба НПП «Мале Полісся»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*