ВАЖЛИВИЙ СЕМІНАР

У Києві, в Інституті ветеринарної медицини  проходив семінар на тему: «Зміцнення українського потенціалу в галузі безпеки та налаштування безпечної роботи з поширення критичних збудників інфекційних хвороб в Україні (зокрема африканської чуми диких кабанів)».

Доповідачами виступили директор Інституту ветеринарної медицини  професор С.А. Ничик, доктор ветеринарних наук С.Блом з Інституту Фрідріха Леффлера (Німеччина),  доктор ветеринарних наук К. Шлоттау з Інституту вірусологічної діагностики (Німеччина).

Участь у семінарі взяли голови облрад УТМР, обласні та районні  мисливствознавці. Від Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства були делеговані головний мисливствознавець В.М.Красов, мисливствознавці ДП «Шепетівський лісгосп» Р.А.Танчук, І.М.Королюк, старший єгер О.І.Сікорський.

Доповідачі зазначили, що ситуація з африканською чумою свиней в Україні є складною, вакцини проти цієї хвороби не існує, наразі проводяться її дослідження. Ознаками зараження диких чи свійських кабанів є пригнічений стан тварин, висока температура, кровотеча з носа, кровотеча на нирках. Вірус вражає нервову систему, хвора тварина на АЧС гине протягом дев’яти днів.

Одним з методів боротьби з АЧС в країнах ЄС є спалювання туш мертвих кабанів та дезінфекція місць загибелі.

Оскільки африканська чума свиней останнім часом фіксувалася й на Поділлі, то спеціалісти просять при виявленні хворих чи мертвих кабанів  інформувати Держпродспоживслужбу в Хмельницькій області.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*