ВИЇЗНА КОЛЕГІЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОУЛМГ

На базі виробничих об’єктів ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» відбулася виїзна колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Відкриваючи її на Дунаєвецькому лісокомплексі, начальник управління Петро Пешко зазначив: «Висока ефективність господарювання, зокрема заготівлі й переробки деревини, – це запорука економічного зростання, раціонального використання ресурсів, а, значить,  і гарантія високих зарплат, впевненість у завтрашньому дні. Кожне з підприємств нашого управління має свої набутки чи то у вирощуванні лісу, чи то в переробці деревини. Сьогодні ми приїхали вивчити й впровадити на інших підприємствах досвід раціонального розкряжування деревини».

Забігаючи наперед, скажемо, наочний показ процесу розкряжування викликав бурхливий обмін думками директорів та головних інженерів лісгоспів, спеціалістів, що переріс у предметну розмову про розробку лісосік, раціональне використання  деревини, стосунки з покупцями. Висловлено чимало цікавих пропозицій, які будуть узагальнені й рекомендовані для впровадження.

Потім  директор лісгоспу Валерій Пустильний провів екскурсію лісокомплексом. Учасники колегії ознайомилися з процесами виготовлення дров колотих з низькосортної деревини та їх сушки в сушильних камерах. До речі, ця продукція користується попитом не лише на внутрішньому ринку, а й експортується за кордон.

Учасники колегії також відвідали знаменитий на Поділлі Миньковецький дендрологічний парк, оглянули різновікові лісові культури дуба в Дунаєвецькому лісництві.

Потім відбулося пленарне засідання колегії. Заступник начальника управління Олександр Семенець проінформував про підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств ХОУЛМГ за дев»ять місяців.   Він зазначив, що   за звітний період вдалося досягнути збільшення обсягу реалізації продукції на 18 відсотків  до відповідного періоду минулого року і вона  склала 455 млн. грн. Хмельницьке облуправління сьоме  по Держлісагентству  з темпів росту реалізації.

За звітний період усі підприємства спрацювали без збитків. Фінансовий результат (чистий прибуток) склав 14255,0 тис. грн.     Сплачено відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету в сумі 10298,0 тис.грн.

На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємствами управління використано майже 161,6 млн. грн., з них лише 1,5 млн. грн. з державного бюджету, що становить менше  відсотка від загальних витрат.

Лісопродукція реалізовувалась в основному на внутрішній ринок. Так, за звітний період вітчизняним товаровиробникам відпущено продукції на суму майже 424 млн.грн. – 148 % до   відповідного періоду минулого року. Також підприємства управління відправили на експорт лісопродукції  на суму 31 млн. грн.   Вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини склала 1009 грн.

Це один із найкращих показників серед підприємств лісової галузі держави.

Середньомісячна заробітна плата одного  штатного працівника збільшилася за звітний період на 3616 грн. і склала 12870 грн. при середній по Держлісагентству України 8255 грн.  Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника друге  в галузі після Черкаського ОУЛМГ  (12951 грн).Серед  25 колективів галузі, що мають найбільшу заробітну плату, – п’ять підприємств нашого управління.

Реалізація продукції на одного штатного працівника (продуктивність праці) по управлінню збільшилася за звітний період на 48 тис.грн. (+ 21%) і склала 273 тис. грн.  Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на четвертому місці, а Славутське ЛГ  – на сьомому місці в галузі.

     За звітний період на капітальні інвестиції використано майже 20 млн. грн. До бюджетів усіх рівнів внесено 131 млн. грн. – на 32 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.  Єдиного соціального внеску сплачено 42 млн. грн.- на 13 млн.грн. більше, ніж за 9 місяців торік.

Про ефективність використання лісосировинних ресурсів за 9 місяців поточного року доповів начальник відділу лісосировинних ресурсів, впровадження прогресивних технологій та механізації Юрій Безноско. Так, підприємства облуправління від усіх видів рубок заготували 425 тисяч кубометрів деревини.   Із загального обсягу заготовленої деревини реалізовано в круглому вигляді 425,4 тис. кбм, що на 10,5 тис. кбм більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Реалізація на  внутрішній ринок склала 407,5 тис. кбм – на  24 % більше, ніж за відповідний період минулого року. На експорт реалізовано  лише 17,9 тис. кбм.

За 9 місяців цього року перероблено на підприємствах управління 15,1 тис.кбм деревини. Продукції переробки випущено на суму 22,0 млн. – на 5,7 млн. грн. більше, ніж за 9 місяців 2016 року.

Доповідач також зупинився на недоліках і проблемах заготівлі й переробки деревини.

Начальник управління Петро Пешко зажадав від керівників підприємств   раціональніше використовувати деревину, а спеціалістам управління підготувати розгорнутий аналіз по кожному підприємству.

На колегії підбито підсумки трудового суперництва за 9 місяців. Переможцем визнано Славутський лісгосп, де директором Віктор Сапожнік. Друге місце посів Кам’янець-Подільський лісгосп (директор Валерій Пустильний). Третю сходинку розділили Старокостянтинівський і Ярмолинецький лісгоспи (керівники Юрій Грачук та Іван Кирилюк).

Розглянуто   низку інших питань діяльності  підвідомчих підприємств управління.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0020 IMG_0034 IMG_0072 IMG_0081 IMG_0100 IMG_0106 IMG_0114 IMG_0118 IMG_0132 IMG_0139 IMG_0164 IMG_0196 IMG_0204 IMG_0213 IMG_0222IMG_0231

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*