ВИВЧАЛИ ДОСВІД СУСІДІВ, ПЕРЕДАВАЛИ СВІЙ

Делегація керівників, головних лісничих та спеціалістів підвідомчих підприємств і спеціалістів Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства  на чолі з начальником управління П.С.Пешком  відвідала ДП “Вигодське лісове господарство” Івано-Франківського ОУЛМГ.

Метою  поїздки був обмін досвідом у питаннях лісокультурного виробництва, лісового насінництва та розсадництва. ДП “Вигодське лісове господарство” – це 60 тис. га лісів, 12 лісництв, нижній склад, автоколона, форельне господарство. А працює в цьому передовому колективі 400 чоловік.

Гості із Поділля детально ознайомилися з Шевченківським лісництвом: відвідали майстерську дільницю з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою та в закритому середовищі. Тут вирощують модрину європейську, бук лісовий, ялицю білу, сосну звичайну, жорстку та кедрову, дугласію (псевдотсугу) тисолисту. Делегація оглянула й теплицю з різноманітним декоративним посадковим матеріалом у контейнерах.

У лісництві діє тепличне господарство, побудовано багато коробів для вирощування садивного матеріалу в закритому середовищі. Тут використовують холодильну установку для зберігання посадматеріалу, адже посадка досить розтягнута в часі, оскільки у гірській місцевості  різні погодні та кліматичні умови на різних лісокультурних ділянках.

Посадматеріал із закритою кореневою системою зараз вирощують у мішечках, пошитих на замовлення з агроволокна найменшої щільності. Це дає змогу кореневій системі дихати та пробиватися крізь стінки мішечка, який виготовлений з більш екологічного матеріалу (до цього використовували  поліетиленові мішечки).

Посадковий матеріал, вирощений у  лісництві з надлишком, із задоволенням купують  підприємства Івано-Франківського та інших  обласних управлінь.

Лісівники Хмельниччини  навчилися новому, поділилися власним досвідом  та зміцнили комунікацію між спеціалістами областей.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_2339 IMG_2229 IMG_2251 IMG_2271 IMG_2315 IMG_2320

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*