Виконуйте правила, щоб не допустити пожеж

У зв’язку з жаркою та сухою погодою в лісових насадженнях почастішали випадки виникнення лісових пожеж. За якусь мить вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. При цьому горить лісова підстилка, гинуть корисні комахи і мікроорганізми. Вогонь ослаблює дерева. На них нападають шкідники, і з часом дерева гинуть, що призводить до зменшення заліснених територій.

Основною причиною  виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем під час перебування населення в лісі. Залишене під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву непогашені сірник чи сигарета, дитячі пустощі з вогнем, спалювання сухої трави та іншої рослинності можуть призвести до екологічної катастрофи. Зростання кількості відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.  Щоб не створити причин для загорянь у лісі чи поряд з ним, дотримуйтесь правил пожежної безпеки у лісі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

– заїзд на територію лісового фонду / крім транзитних шляхів/ транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити та кидати у лісі непогашені сірники та недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилами ганчір’я;

– заправляти у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

– випалювати траву та інші рослинні рештки.

Звертаємо вашу увагу на те, що порушення Правил пожежної безпеки тягне за собою як матеріальну, так і кримінальну відповідальність: порушення вимог пожежної безпеки, за знищення або пошкодження лісу, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, за самовільне спалювання рослинності передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу.

Зазначимо, що для попередження лісових пожеж Ізяславський лісгосп станом на 10 червня проклав 90 км мінералізованих смуг і провів 160 км доглядів за вже прокладеними смугами та розривами.  Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах підприємства створено мережу пожежно-спостережних пунктів, які забезпечені засобами зв’язку та нагляду за лісовими масивами. Всього обладнано 10 пожежно-спостережних пунктів, у тому числі 4 спостережні вежі, 3 з яких обладнанні системами відеоспостереження за лісом. Є в наявності 4пожежних автомобілі та 2 одиниці техніки  для  гасіння лісових пожеж,  які  здатні в будь-яку  хвилину виїхати на пожежу і локалізувати її.

З метою контролю за протипожежним станом лісових масивів в лісгоспі створені  рейдові бригади та пости по обмеженню доступу транспорту /населення/ в хвойні насадження, які діятимуть при високих класах пожежної небезпеки.

У разі виявлення лісової пожежі, просимо вас повідомити ДП «Ізяславський лісгосп» за цілодобовим телефоном гарячої лінії 4-20-79 , або за телефоном 101.

ДП «Ізяславський лісгосп» закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах.

Адміністрація  ДП « Ізяславське лісове господарство»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*