Все починається з насіння

Від якості насіння залежить схожість садивного матеріалу, його стійкість до відповідних умов зростання. Не дарма ж народне прислів’я гласить: яке насіння – таке й коріння. Спрямовуючи зусилля на початковій стадії вирощування лісових культур, можна очікувати здорових і продуктивних лісових насаджень у майбутньому.

У 2018 році ДП “Старокостянтинівське лісове господарство” заготовило 49 кілограмів насіння модрини європейської на постійній лісонасіннєвій плантації. Крім того під час конференції трудового колективу підприємства начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С.Пешко вручив селекційне насіння псевдотсуги Мензісона. Насіння передано в Грицівське лісництво, де буде висіяно у касети QP D 60 T.

Якщо в роботі з вирощування модрини лісівники Старокостянтиніщини мають багаторічний успішний досвід, то з псевдотсугою Менсісона вони тільки розпочинають свою знайомство. На даний час вона, представниця Північної Америки, є однією з найбільш успішно інтродукованих порід в Європі. В Україні існують ділянки штучних насаджень 60-100-річного віку, про які можна говорити як про закінчений продукт лісівничої праці. Однак їх площа незначна – 973 га. З них в Хмельницькій області – 0,5 га в Красилівському лісництві ДП “Старокостянтинівське ЛГ”. Дослідники вказують на доцільність впровадження  псевдотсуги Мензіса  у лісових насадженнях  Західного Полісся та Поділля. Зважаючи на значну швидкорослість, високу біологічну стійкість, цінну деревину, цій вид має значні перспективи для вирощування на Хмельниччині.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівське ЛГ”

1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*