ГЕТЬ РУКИ ВІД ДЕРЖАВНИХ ЛІСІВ!

Актив первинної профспілкової організації Національного природного парку «Мале Полісся» долучився до участі у всеукраїнських зборах профспілки працівників лісового господарства України, які відбулися в Києві 23 листопада 2017 року.

Основною темою зборів була «Стратегія реформування лісового господарства на період до 2022 року», схвалена на засіданні Кабінету Міністрів 15 листопада 2017 року. Вона викликала значну стурбованість працівників лісової галузі України.

У засіданні зборів взяли участь представники Центрального комітету профспілки лісового господарства, Держлісагентства, Мінагрополітики, провідні науковці-лісівники, начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства і голови обласних організацій  галузевої профспілки.

У ході тривалих змістовних дискусій та виступів учасників зборів було винесено Резолюцію.

 РЕЗОЛЮЦІЯ

«ЩОДО ПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛКИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ СХВАЛЕННЯМ КМУ СТРАТЕГІЇ РЕФОРМУВАННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА НА ПЕРІОД ДО 2022 РОКУ»

Протягом всього періоду своєї діяльності Профспілка працівників лісового господарства України стоїть на позиції забезпечення захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів своїх членів,.

Основними завданнями Центрального комітету та виборних територіальних органів Профспілка визначає забезпечення кожного її члена: робочим місцем відповідно до його професійної підготовки та спеціальності, своєчасне отримання гідної заробітної плати, створення здорових та безпечних умов праці. В цій роботі, на ґрунті соціального діалогу колективно-договірного регулювання, досягнуто вагомих успіхів.

Ці досягнення безумовно є результатом стабільної та успішної роботи підприємств лісового господарства, галузевої науки та освіти, профільних спеціалізованих  підприємств.

Збори визначають, що останніми роками в галузі назріла соціальна катастрофа, яка стала результатом непродуманих дій в питаннях фінансування лісогосподарських заходів, втрати Держлісагентством статусу головного розпорядника бюджетних коштів, невдалої кадрової політики з боку Міністра аграрної політики та продовольства України і Кабінету Міністрів України. Такі дії унеможливили діяльність державних  лісогосподарських підприємств Півдня та Сходу країни.

Як наслідок, велика кількість фахівців-лісівників звільнилась з роботи, що поставило під загрозу забезпечення охорони та захисту унікальних рукотворних насаджень в цих регіонах, проведення на належному рівні заходів з підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів. Такі дії негативно впливають на екологічний стан держави.

Незважаючи на багаточисельні звернення Профспілки до всіх інститутів влади, аж до акції протесту під стінами Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики і продовольства, фінансування лісогосподарських робіт на Півдні та Сході держави до цього часу не відновлене.

Мало того, 15 листопада ц.р. Кабінет Міністрів України з подачі  Міністерства аграрної політики і продовольства кулуарно, в порушення власного ж регламенту схвалює «Стратегію  реформування лісового господарства на період до 2022 року», яка навіть не узгоджена з Держлісагентством, Мінфіном, Мінюстом, Мінекономрозвитку, Мінприроди. Окрім того, документ подається як такий, що не потребує громадського обговорення та не стосується соціально-трудової сфери і не впливає на ринок праці Разом з тим передбачається створення «новоутвореного суб’єкта господарювання з корпоративними правами».

З огляду на зазначене, Всеукраїнські збори висловлюють глибоку стурбованість подальшою долею працівників  підприємств, нехтуванням їх конституційних прав та можливою втратою підприємствами статусу юридичної  особи.

Всеукраїнські збори профспілкового активу лісогосподарської галузі виголошують одностайну позицію щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі, підприємств, як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління, належного фінансового забезпечення підприємств.

З цією метою Збори вимагають:

1. Відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії  реформування лісового господарства на період до 2022 року».

2. Взяти за основу проект «Стратегії  розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародними експертами та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою.

3. Беззаперечної відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі.

4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських  підприємств або передачу їх у концесію.

5. Звернутися до політичних партій, фракції яких є в парламенті, партій, які сформували коаліцію, депутатів мажоритарних округів з вимогою зареєструвати поправку до бюджету наступного змісту:

–       відновити фінансування бюджетної програми 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік в сумі не менше 730 млн.грн., що складає 30 відсотків від потреби;

–       при формуванні бюджету на 2018 р. передбачити фінансування по коду програми 2805020 «Дослідження, прикладні розробки та підготовка наукових кадрів у сфері лісового господарства в обсязі 25 млн.грн;

–       довести до відома трудових колективів інформацію про відмову підтримки даної пропозиції, при внесенні поправки та голосуванні бюджету в другому читанні, конкретними партіями та депутатами.

6. Прискорити внесення змін до відповідних законодавчих актів, з метою фінансового врегулювання діяльності галузі та створення Лісового фінансового фонду.

7. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з під координації  Міністра аграрної політики та продовольства України.

8. При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агентство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.

9. Терміново внести зміни до Санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

10. Ввести єдиний електронний облік для всіх постійних лісокористувачів.

11. Врегулювати питання методичного забезпечення виконання вимог законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», які стосуються лісового господарства, і мінімізацію негативних наслідків їх реалізації для лісової галузі.

12. Звернутися до Міністерства аграрної політики та продовольства України з вимогою терміново внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту «Про порядок реалізації деревини» підтриманого Громадською Радою Державного Агентства лісових ресурсів України від 11 березня 2017 року.

13. Звернутися до КМУ з проханням терміново переглянути Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні.

14. Звернутись до КМУ з пропозицією про прискорення призначення нового керівника Державного агентства лісових ресурсів.

Задля збереження трудових колективів лісогосподарських підприємств їх соціального статусу та збереження належного соціально-економічного захисту членів профспілки, недопущення знищення лісогосподарської галузі України, Збори вважають за необхідне:

  • обласним та первинним організаціям профспілки звернутись до депутатів усіх рівнів, органів виконавчої влади на місцях підтримати вимоги лісівничої громадськості щодо виваженого підходу до реформування лісогосподарської галузі;
  • обласним організаціям профспілки 28 листопада, всім одночасно, об 11-00 годині провести мітинги в регіонах перед ОДА та обласними Радами;
  • залишити за трудовими колективами та профспілковими організаціями право на вжиття, за  потреби, арсеналу всіх протестних заходів, визначених законодавством, аж до проведення загальногалузевого страйку у разі невиконання вимог, зазначених вище;
  • завершити роботу зборів після врахування всіх вимог з метою аналізу ситуації та визначення подальших кроків, необхідних для стабілізації ситуації у лісовій галузі.

Текст звернення до КМУ схвалити.

Резолюція прийнята Всеукраїнськими зборами профспілкового активу лісогосподарської галузі 23.11.2017 року.

1 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*