Екскурсія до столиці країни

Державне підприємство «Славутське лісове господарство» організувало екскурсію в Київ для вихованців Нетішинського учнівського лісництва  Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Знайомство з містом почалося з  національного науково – природничого музею  України, який є одним із найбільших в світі серед споріднених закладів.  Тут  у 24 залах зібрано понад 30 тисяч експонатів, що розповідають про виникнення, будову і еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, про історію  племен і народів, що заселяли територію нашої держави.

Невеликий перекус і ми з неабияким захопленням і цікавістю здійснюємо мандрівку крізь віки від Старокиївської гори  до Золотих воріт.Ходимо пішки і слухаємо розповідь екскурсовода про історичну частину древнього Києва. Ми побачили  град Кия, град Володимира, капище язичників, град Ярослава. Помилувались Пейзажною алеєю, відвідали Михайлівський золотоверхий монастир, помилувалися Андріївською церквою, Софією Київською й сфотографувалися біля   Золотих воріт і пам’ятника Богдану Хмельницькому.Родзинкою екскурсії стало катання на одному з найулюбленіших видів транспорту киян – фунікулері.

Наступною нашою зупинкою  був  монумент Батьківщина-мати, що увінчує головну будівлю Меморіального комплексу. Тут висвітлено подвиг народу в роки війни.  Перший поверх комплексу нагадує нам, що в країні зараз йде війна. Особисті фото, речі воїнів АТО пахнуть димом і смертю. Вони були вихоплені з полум’я бою… Серед них речі Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, загиблого 29 травня 2014 р. разом із 11 військовими у збитому терористами вертольоті; наймолодшого захисника Донецького аеропорту 18-річного Сергія Табали, полеглого 6 листопада 2014 р.; Героя України, колишнього «афганця» Олега Міхнюка, вбитого 20 серпня 2014 р. на Луганщині; активного учасника Революції гідності, розвідника Станіслава Дерев’янка, який передавав матеріали, коли був ще живим, але на власні очі побачити експозицію так і не встиг – загинув 27 березня 2016 р. поблизу м. Авдіївка, закривши собою товариша.

На другому й третьому поверхах ми познайомились з експозицією «Дорога війни». Матеріали, представлені у вітринах, розкривають  події Другої світової війни.

Надворі дощ, але ми поспішаємо до Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка. Саме тут створено одну з найбільших у світі колекцій живих рослин помірного поя­су Євразії, яка нараховує 1178 видів із 113 родин, у тому числі дерев, кущів та напівкущів – 317 видів, трав’янистих рос­лин – 861 вид.

Ми  побачили експозиційні ділянки  «Ліси рівнинної частини України», «Степи України»,  «Українські Карпати»,  «Крим»,  «Кавказ».

У дендрарії   вразила унікальна колекція дерев, кущів та ліан – 1062 видів, різновидів та форм.

Другий день теж був цікавим. Ми відвідали Мамаєву слободу – Центр народознавства «Козак Мамай». Це просвітницький музей просто неба з відтвореним архітектурним ансамблем Наддніпрянщини XVIII століття.

Ми побували на головній площі Києва – Майдані Незалежності – серці туристичного і культурного життя столиці.

Оскільки дощ не припинявся, відвідати зоопарк стало неможливим, тому екскурсовод  внесла  корективи і ми відправилися в розважальний центр «Космополіт».  Школярі із задоволенням відвідали  сучасний ролердром та льодову арену.

Знайомство зі столицею держави для дітей стало не тільки цікавим і змістовним, а й повчальним. Почуте і побачене  вони зможуть використати в навчальному процесі. Екскурсія стала  реальністю завдяки фінансовій підтримці своїх підшефних  Славутським лісовим господарством, де директором В.В.Сапожнік.  Всі залишилися задоволені: діти – від поїздки і отриманих вражень, шефи – від дитячих «Дякуємо!».

 

Олена Матус, директор Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді

Андрій Ткачук, лісничий Нетішинського лісництва

4 3

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*