З НАСІНИНИ ЛІС НАРОДЖУЄТЬСЯ

Продуктивність  лісових насаджень залежить від якості посадкового матеріалу і в першу чергу – від насіння. Для збору  добірного насіння в ДП «Ізяславський лісгосп» створено лісонасіннєву базу,  до якої  входять природні та штучно створені насадження  з цінними спадковими ознаками.

Це такі об’єкти:

– плюсові дерева – тобто ті, які за інтенсивністю росту перевищують середні показники свого насадження за висотою, діаметром стовбура, характеризуються високою якістю стовбурів,  стійкістю до шкідників і хвороб та добре розвиненою кроною. Підприємство має 18 плюсових дерев: 6  – модрини європейської  й 9 – дуба звичайного в Білогірському лісництві  та 5 плюсових дерев сосни звичайної: 3 – в Михельському і 2 – в Плужнянському лісництвах.

– плюсові насадження – високопродуктивні, стійкі до хвороб і шкідників насадження, в яких  плюсових та кращих нормально розвинених дерев  не менше 15-27 відсотків, залежно від повноти. Підприємство має одне плюсове насадження  модрини  в Білогірському лісництві.

–  один генетичний резерват дуба звичайного площею 41 га в Лютарському лісницві, в кварталі 41, виділі 32. Це типова для цього лісонасінного району ділянка стиглого деревостану природного походження, що  має високі фітоценотичні і лісівничі показники;

– 9 постійних лісонасінних ділянок: 3  – дуба звичайного, 2 з яких розташовуються в Білогірському лісництві та  займають площу 47 га, 1 – в Плужнянському лісництві на площі 18 га.; 6 ПЛНД сосни звичайної ( ділянки в Плужнянському лісницві на  площі 30 га).

Загальна площа лісонасінних об’єктів підприємства становить 136 га. Це досить потужний потенціал, який забезпечує лісгосп насінням. Цьогоріч підприємство  заготувало  5918  кг лісового насіння при плані 5295 кг, у тому числі сосни звичайної – 145 кг, дуба звичайного – 5400 кг, дуба червоного -1980 кг, інших листяних деревних  та чагарникових порід – 1612 кг.

Заготовлене насіння  проходить перевірку на посівні якості у  Вінницькій лісонасіннєвій лабораторії.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*