Лісівники Хмельниччини хочуть чесних відповідей

Робота лісової галузі сьогодні під пильним прицілом багатьох людей.

Цьому  значною мірою посприяли повідомлення в соціальних мережах про катастрофічні вирубки лісів, особливо – в Карпатах. Наводяться вражаючі цифри про обсяги контрабанди деревини.

Для людей, які сьогодні працюють у лісовій галузі, які вважають свою працю надзвичайно корисною, яка слугуватиме на довгі роки майбутнього не зрозуміло, чому раптом вони працюють не так, як треба, чому піддається нищівній критиці робота їхніх керівників?. Не хочеться вірити, що те, що робилось раніше і робиться тепер – є неправильною діяльністю цілого відомства і десятків тисяч людей. Так, можуть бути окремі недоліки, помилки. Не помиляється лише той, хто нічого не робить – це прописна істина. Але щоб усе це було замішано на одних зловживаннях чи суцільних ігноруваннях законів держави, нормативних документів, які діють у ній – це вже нонсенс.

А цифри,що наводяться в різних виданнях чи інформаційних матеріалах, змушують нас засумніватись у правдивості і чесності багатьох політиків, окремих активістів, посадовців.

Для нас є правилом, що після заготівлі лісу на ділянках суцільних зрубів обов’язково створюється новий ліс. І твердження про те, що більше рубається, ніж заліснюється – це неприпустимо для нас. У підтвердження цього наводимо офіційні статистичні данні по Хмельницькому ОУМЛГ. За період від 2008 року по 2017 рік включно підприємствами облуправління відтворено ліси на площі 11,9 тис. га, а суцільні зруби склали 11,5 тис. га. В тому числі за 2017 рік відповідно 1431 га відтворення і 1036 га суцільних зрубів. Перевищення площ відтворення лісів над площами вирубок пояснюється тим, що у всі роки створювались насадження попереднього року та частини поточного, які вийшли після лісозаготівлі і придатні для здійснення відтворення.

Стосовно лісокористування, то можемо запевнити, що його обсяги не перевищують розрахункову лісосіку, яка забезпечує екологічно – збалансоване ведення лісового господарства. Все це контролюється відповідними державними органами й проходить в Міністерстві екології і природних ресурсів відповідне оцінювання та затвердження розрахункових показників.

За твердженнями окремих псевдоактивістів і псевдоекологів побутує думка, що значна частина лісокористування в державі -це  незаконні рубки. Хочеться запитати у таких «аналітиків», який зміст вони вкладають у слова «незаконні рубки»? Якщо лісокористування здійснюється на підставі усіх дозвільних документів – лісорубних квитків, відведень ділянок у натурних умовах і є на це підтверджуючі документи із підписами конкретних уповноважених людей, сплаченні до різних державних і місцевих бюджетів кошти за користування, то про що йде мова? Думаємо, що це – підміна понять для людей, які мало обізнані з лісогосподарським виробництвом.

Так, в природі є незаконні рубки. Це, коли в порушення діючого законодавства без відповідних дозвільних документів вчиняються такі дії. Тоді давайте будемо говорити саме про такі факти, а не змішувати різні поняття.

Ми хочемо, щоб більше було правдивих, а не фейкових, як тепер кажуть, глибоких за змістом матеріалів на основі даних, що відповідають дійсності.

Складається враження, що на галузь знову організована системна і серйозна атака. Перевірки у ній не припинаються. Вочевидь, незалежно від їх результатів знову буде просуватися питання концесії. Але, хто за цим стоїть, нехай пояснить усім громадянам переваги концесії як для людей, так і для країни в цілому. Ми вважаємо, якщо таке станеться – це буде згубним для Українського лісу і усіх людей.

Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*