Ліс починається з насіння

У Ізяславському лісгоспі відкрили дільницю з переробки насіння

 

Підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства наполегливо виконують програму стратегічного розвитку лісового господарства.

Лісовідновлення та створення нових лісів – одне з пріоритетних завдань, яке виконується комплексно. Є природне відновлення, а другий спосіб – це штучне відновлення лісів методом створення лісових культур на значних площах.

Для забезпечення лісокультурного виробництва високоякісним посівним та садивним матеріалом з цінними спадковими властивостями створюється лісонасіннєва база. Це основа сучасного лісогосподарювання. Сьогодні її площа в області становить 1230 га. Це плюсові насадження, постійні лісонасіннєві ділянки, лісонасіннєві плантації, генетичні резервати, плюсові дерева.

У 2017 році працівники  лісогосподарських підприємств Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства  заготували 45079 кг насіння деревних та чагарникових порід при плані 36549 кг, в тому числі 487 кг насіння сосни, 20 кг насіння ялини, 37960 кг насіння дуба звичайного, а  також 6612 кг насіння інших порід. Асортимент заготовленого  насіння склав 34 деревно-чагарникових породи.

Все насіння обов’язково перевіряється на посівні якості. Для того, щоб воно не втрачало своїх посівних якостей, потрібно зберігати його належним чином.

В області на базі Славутського та Хмельницького підприємств створено банк насіння із сучасними холодильними камерами.

У напрямках стратегічного розвитку Ізяславського держлісгоспу передбачалося створення дільниці з переробки насіння шпилькових порід. На початку  червня лісгосп придбав та встановив сучасну лінію для лісонасіннєвого виробництва. І ось 5 червня за участю начальника облуправління П.С.Пешка, директора підприємства П.І.Курельчука, голови Ізяславської райдержадміністрації Б.О.Яцкова відбулося урочисте пере- різання стрічки, що засвідчило про готовність лінії до роботи. Потім присутніх ознайомили  з роботою дільниці на всіх її етапах. Зокрема, перший етап – очищення та сортування шишок, другий – термічна обробка у сушильній шафі, третій – обезкрилювання насіння, четвертий – очищення насіння, а також знезараження від збудників грибкових захворювань вакуумною установкою. До речі, послугами дільниці можуть скористатися усі підприємства нашого управління.

Учасники заходу також ознайомилися з роботою по вирощуванню посадкового матеріалу в закритій теплиці, у відкритому ґрунті, в коробах, побували на розсаднику лісоутворюючих порід та декоративного посадматеріалу.

На завершення було продемонстровано роботу нижнього складу деревини та цеху первинної переробки деревини, де встановлено сучасне обладнання.

Прес-служба Хмельницького  ОУЛМГ.

DSC_0913DSC_0931DSC_0958IMG_3029IMG_3037IMG_3099IMG_3174

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*