Нарада до відкриття сезону полювання

Під головуванням начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину 2018 року. У її роботі взяли участь головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, мисливствознавці районів, представники користувачів угідь і різних відомств.

Привітавши мисливців зі святом відкриття полювання, П.С.Пешко зазначив,     що заздалегідь до початку сезону мисливські колективи і господарства здійснили облік дичини, розрахували пропускну спроможність  угідь. Намічено конкретні ділянки, на яких одночасно може полювати певна кількість мисливців без шкоди для усіх видів дичини.

Виступаючий також звернув увагу на обов’язковість дотримання  правил і вимог  всіма учасниками полювання незалежно від статусу. Це допоможе уникнути  непорозумінь і зробить полювання безпечним.

 

З інформацією про відкриття сезону полювання на пернату дичину, боротьбу з браконьєрством виступив заступник начальника відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ В.М. Красов. Він зазначив, що полювання  розпочнеться 4 серпня о 16 годині і триватиме до 31 грудня 2018 року на качок, лиску, пастушків, куликів, голубів та гусей, а на перепілку – до кінця жовтня. Днями полювання є субота й неділя, а середа – до 28 жовтня, тобто до початку проведення полювання на хутрових та парнокопитних тварин.

Звернена увага користувачів угідь на те, що наказу на затвердження норм добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання зараз ще немає. Він підписаний Мінприпроди  і перебуває на реєстрації в Мінюсті. При оформлені наказів користувачі мисливських угідь установлювали минулорічні норми, і у разі їх змінення в ці накази будуть внесені відповідні зміни. За минулий рік норми добування становили:

гусей 3 куликів 10
качок 5 голубів 10
лисок 6 перепілок 15

 

Однією з проблем мисливського господарства є боротьба з браконьєрством.

За 2017 рік в області виявлено 154 випадки порушень правил полювання, що на 25 випадків менше, ніж у 2016. Уповноваженими особами державної лісової охорони розглянуто 145 справ про порушення правил полювання, сума накладених на порушників штрафів складає майже 25,6 тис. грн.

Краще  охороняли угіддя Ярмолинецький, Ізяславський та Старокостянтинівський лісгоспи. Серед користувачів мисливських угідь УТМР варто відзначити роботу Білогірської, Віньковецької Красилівської та Шепетівської районних організацій УТМР.  Жодного випадку порушень в 2017 році не виявлено працівниками  Летичівської, Хмельницької, Чемеровецької районних та Хмельницької обласної організацій УТМР.

За перше півріччя поточного року в області виявлено лише 56 випадків порушень правил полювання.

Питання боротьби з браконьєрством перебуває на постійному контролі Державного агентства лісових ресурсів України, обговорюється на кожній нараді, присвяченій відкриттю полювання, веденню мисливського господарства, але, на жаль,  охорона мисливських угідь в області досі ведеться недостатньо. Про це свідчить низька чисельність основних видів парнокопитних та хутрових звірів у мисливських угіддях.

Підбиваючи підсумки розгляду зазначеного питання, перший заступник начальника Хмельницького ОУЛМГ П.С.Золотий наголосив на необхідності дотримання режиму охорони в природо-заповідному фонді, посилення боротьби з браконьєрством та шкідливими хижими тваринами. Треба, щоб користувачі мисливських угідь залучали до патрулювання угідь представників поліції, екологічної інспекції, громадськість.

Головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичних заходів Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Л.М. Хоміч проаналізував епізоотичний стан у нашому краї, закликав мисливців активніше долучатися до боротьби зі сказом.

Начальник сектора контролю за обігом зброї головного управління Нацполіції в Хмельницькій області О.І.Новосядлий наголосив на необхідності  мисливців суворо додержуватись  правил поводження зі зброєю. Головний спеціаліст відділу екологічного нагляду (контролю) природо-заповідного фонду, лісу та рослинного світу державної екологічної інспекції в Хмельницькій області М.М.Хмурковський зупинився на перевірці документів мисливців контролюючими службами. Заступник начальника департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Р.А.Якубаш говорив про порядок здійснення відстрілу хижаків у природо-заповідному фонді. Голова облорганізації УТМР Г.А.Сагайдак розповів про внесок мисливців у боротьбу зі сказом.

Нарада пройшла конструктивно й послужить подальшому розвитку мисливського господарства,  поліпшенню боротьби з браконьєрством і хижаками.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*