Петро ПЕШКО: Запрошую подолян до посадки лісу

IMG_3760Погода березня внесла корективи: випав сніг, вдарили морози. Отож головний захід акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках» садіння дерев відбудеться дещо пізніше.

Ми попросили начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра ПЕШКА розповісти, що планують підвідомчі підприємства на весну, в тому числі, що передбачається зробити в рамках цьогорічної акції Держлісагентства.

— Передусім хочу з приємністю зазначити — рік у рік все більше людей долучається до створення лісів, скверів, алей, озеленення територій. У минулій акції на Хмельниччині взяло участь майже три тисячі учнів, студентів, представників громадськості та місцевої влади. Вони допомогли створити понад 94 гектари лісів. Ми вдячні подолянам і за санітарне прибирання лісів, упорядкування зон відпочинку, що облаштовані вздовж доріг.

Оскільки погода не дозволяє зараз садити дерева, то спеціалісти наших підприємств читають у навчальних закладах лекції, проводять бесіди на лісівничу тематику, готують маршрути екскурсій у цікаві лісові куточки. Активно готуємось і до посадки лісу. В лісгоспах вже визначили ділянки, де разом з нами трудитиметься населення. Лиш настануть теплі й сприятливі для посадки дні, одразу енергійно візьмемося за справу, аби вкластися в найсприятливіші строки. Щодо посадкового матеріалу, то його виростили вдосталь.

Дати життя десяткам тисяч деревець це започаткувати нові ліси. Скільки лісових культур буде створено навесні?

— У першому півріччі плануємо посадити 684 гектари лісу. В основному — це культури сосни звичайної та дуба звичайного. Майже 150 гектарів зрубів буде залишено під природне поновлення. А ще 420 гектарів культур доповнимо, на лісових розсадниках висіємо насіння основних лісоутворюючих порід на площі 4,5 гектара.

А що планується зробити під час акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»?

— З допомогою населення передбачаємо посадити не менше 95 гектарів лісу. Значна увага буде приділена санітарному прибиранню насаджень. Вихованці шкільних лісництв також огороджуватимуть мурашники, розвішуватимуть шпаківні. З допомогою лісівників учнівська молодь, громадськість населених пунктів озеленюватимуть території закладів, пам’ятних місць. До речі, Держ- лісагентство націлює нас, щоб до благородної справи залучалися й родини, сім’ї. Отож, користуючись нагодою, запрошуємо всіх посадити своє дерево.

Для нас важливо надати можливість усім бажаючим узяти участь у створенні лісів, а також привернути увагу громадян до діяльності лісової галузі, яка останнім часом піддається несправедливим нападкам.

Садіння лісу й догляд за ним, примноження лісового багатства — найважливіші завдання вартових зелених шат. І роль населення тут теж помітна. Скільки душі й праці спільно вкладемо в плекання наших лісів, стільки вони віддячать нам неповторною зеленою красою, бататим тваринним та рослинним світом, цілющим повітрям,

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*