Петро ПЕШКО: «Нарощуємо виробництво, дбаємо про людину праці»

Під головуванням начальника управління Петра Пешка відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства  з наступним порядком денним:

1. Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств обласного управління за І квартал 2018 року.

2. Про підсумки трудового суперництва за І квартал 2018 року.

3. Різне.

Аналізуючи лісогосподарську діяльність, заступник начальника управління Олександр Семенець зазначив, що в першому кварталі підвідомчими підприємствами створено 26 га лісових культур. Підприємства  підготували ґрунт під лісові культури на площі 14  га. Догляди за лісовими культурами в держлісфонді здійснено на площі 10 га. Виконано всі завдання з рубок формування та оздоровлення лісів.

За перший квартал 2018 року заготовлено 143 кг лісового насіння, в тому числі 76 кг – сосни, 18 кг – ялини та 49 кг насіння інших порід. Тримісячний план по заготівлі насіння виконано на 358 відсотків.

На боротьбу з шкідниками і хворобами лісу витрачено 250 тисяч гривень. Підприємства ретельно підготувалися до пожежонебезпечного періоду. Спільно з підрозділами ДСНС провели велике навчання з гасіння умовної пожежі.

У лісопромисловій діяльності теж досягнуто непоганих результатів. Заготовлено 168 тисяч кубометрів деревини, з яких вже  реалізували 152,3 тисячі кубометрів, причому   в основному на внутрішній ринок. Так, за звітний період її поставлено вітчизняним споживачам на суму майже 181 млн. грн. –  135 відсотків до відповідного періоду минулого року. На експорт відправлено продукції на суму майже 22 млн. грн. – 213 %   у порівнянні з минулорічним першим кварталом. На власних потужностях виготовлено продукції переробки з низькосортної деревини на 14 мільйонів гривень.

Вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини склала 1208 грн. при 973 грн. за відповідний попередній період.    Це один із найкращих показників серед підприємств галузі.

У першому кварталі   підвідомчі підприємства ХОУЛМГ збільшили реалізацію продукції на 40 відсотків  у порівнянні з відповідним періодом минулого року і вона склала 202 мільйони гривень.   За  темпами росту реалізації Хмельницьке обласне управління  четверте в системі Держлісагентства.  Відрадно, що всі наші підприємства   наростили обсяги та спрацювали без збитків. Фінансовий результат (чистий прибуток) склав 4793,0 тис. грн.

Нараховано 3 мільйони 596 тисяч гривень відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету.

На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємствами управління використано 75,3 млн. грн., з них лише 0,7 млн. грн. – з Державного бюджету.

Середньомісячна заробітна плата одного  штатного працівника зросла за звітний період на 7514 грн. і є найбільшою в галузі – 19300 грн. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату – сім підприємств нашого управління. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найменшу заробітну плату, підприємств ХОУЛМГ немає.

Реалізація продукції на одного штатного працівника по управлінню збільшилася за звітний період  майже на 38 тис. грн. (+ 44%) і склала 125 тис. грн. при середній по Держлісагентству – 84 тис. грн. Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на другому місці серед  областей  після Київського ОУЛМГ. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників, Славутське ЛГ  на третьому місці, Хмельницьке ЛМГ – 22, Шепетівське ЛГ – 23.

За звітний період підвідомчі підприємства використали на капітальні інвестиції  8264,0 тис. грн., що на 2762 тис.грн.  більше відповідного періоду  2017 року.

До бюджету сплачено 61 мільйон гривень, а до Єдиного соціального внеску – 20 мільйонів гривень.

Підбиваючи підсумки трудової діяльності за перший квартал, Петро Пешко  подякував колективам підприємств за успішну працю. Водночас він закликав шукати резерви для зростання зарплати, особливо – виробничників. Для цього необхідно підвищувати продуктивність праці, різко наростити власну переробку деревини, раціонально використовувати сировину, пально-мастильні матеріали та енергоресурси, впроваджувати сучасні технології вирощування лісу, нарощувати експортний потенціал.

На колегії підбито підсумки трудового суперництва. Переможцем з врученням перехідного прапора визнано Хмельницьке лісомисливське господарство, де директором Ігор Бурковський. На другому місці – Славутський лісгосп (директор Віктор Сапожнік), на третьому – Ярмолинецький лісгосп (директор Іван Кирилюк).

На засіданні обговорено низку інших питань діяльності підприємств. Зокрема, т.в.о. першого заступника начальника управління Павло Золотий зупинився на першочергових завданнях з догляду за лісовими культурами та розсадниками, загострив увагу на необхідності чітко виконувати план протипожежних заходів, більше дбати про реакраційні пункти. Заступник начальника управління Володимир Колесник гостро поставив питання охорони праці, вказавши на недоопрацювання в цій справі. Він також закликав до пришвидшення поточних робіт з будівництва і ремонту лісових автомобільних  доріг.

Заступник начальника управління-начальник відділу лісосировинних ресурсів Юрій Безноско зупинився на аукціонних торгах деревиною, наголосив на необхідності нарощування випуску власної продукції побічного користування, нарощення обсягів первинної переробки низькосортної деревини,  на перевагах експортних поставок продукції, але звернув увагу на необхідності ретельного сортування дров паливних.

Юрисконсульт управління Ярослав Втерковський акцентував увагу на антикорупційному законодавстві та поданні е-декларацій. Голова обласної організації Товариства лісівників України Володимир Хоптинець говорив про необхідність поліпшення освітньої роботи в учнівських лісництвах та про відзначення переможців акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік презентував декоративний  посадковий матеріал польської селекції, до вирощування якого приступили на підприємстві. Він також проінформував, що в лісгоспі запрацювали курси англійської мови, які сприятимуть кращому спілкуванню спеціалістів із зарубіжними партнерами. А директор Ізяславського лісгоспу Петро Курельчук поділився приємною новиною – щойно підприємство запустило сучасну шишкосушарку шпилькових порід, яких в Україні є лише три. Відповідальний за зв’язки управління з пресою і громадськістю  Віктор Самсонов проінформував про співпрацю з місцевим та республіканським телебаченням, про найближчі плани.

Підбиваючи підсумки колегії, начальник управління Петро Пешко наголосив, що подальшим пріоритетом у роботі управління буде його наближення безпосередньо до підприємств. Так, заплановано провести виїзні наради з переробки деревини, будівництва доріг, з побічного користування та підсобного господарства. Завдання – вийти на світовий рівень у веденні лісового господарства, зробити його багатопрофільним, прибутковим.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0095 IMG_0068 IMG_0069 IMG_0074 IMG_0081 IMG_0086

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*