Радикали зводять наклеп на лісову галузь

У  газетах Хмельницької області «Зоря Надгориння» й «Подільські вісті» та, як з’ясувалося пізніше, і в багатьох інших часописах України, вийшла замовна стаття «Як можна ставити надприбутки контрабандистів та іноземних корпорацій вище за національні інтереси України?». Автор Ганна Іванченко вихваляє Радикальну партію  Олега Ляшка та оголошує  про початок «масштабної кампанії по захисту лісів» шляхом подолання вето Президента  України на Закон   №5495 про боротьбу з контрабандою лісу.

У своїй статті вона акцентує увагу на тому, що введення десятирічного мораторію на експорт лісу-кругляка сприяло створенню великої кількості нових виробничих підприємств та робочих місць. Хочемо запитати, де ті нові підприємства і нові робочі місця?

ДП «Ізяславський лісгосп» – одне з найбільших підприємств  Ізяславщини, яке щорічно забезпечує робочими місцями близько 300 осіб, вчасно виплачує  заробітну плату  працівникам, що є найвищою серед підприємств району. Зарплата виплачується прозоро, без конвертів і дає можливість при виході на пенсію отримувати пристойні виплати. Завдяки спільній праці адміністрації підприємства і профспілкового комітету колектив працює стабільно і з року в рік нарощує темпи лісогосподарського й промислового виробництва. Щорічно на початку року на конференції трудового колективу між адміністрацією лісгоспу і колективом укладається Колективний договір на поточний рік, в якому передбачено вирішення широкого спектру питань соціального напрямку:

  • виплати на одруження;
  • виплати при народженні дитини;
  • виплати з нагоди ювілейних дат;
  • виплати на харчування;
  • виплати у зв’язку з призовом в армію;
  • виплати у зв’язку зі звільнення з рядів ЗСУ;
  • виплати на здешевлення вартості дров паливних для працівників та пенсіонерів;
  • виплати на лікування;
  • виплати на поховання працівників, членів їх родин і пенсіонерів;
  • виплати учасникам АТО.

Результативна робота колективу  сьогодні – це гарантія нормального існування не тільки працівників лісгоспу й членів їхніх родин, а й в багатьох випадках жителів Ізяславського та Білогірського районів, тому що ДП «Ізяславський лісгосп» є бюджетоутворюючим підприємством на їхніх територіях. Це в свою чергу сприяє закріпленню трудових ресурсів в сільській місцевості і знижує соціальну напругу серед населення.

Здійснюючи  господарську діяльність, підприємство сплачує вчасно податки до бюджету всіх рівнів. Так, у 2017 році до бюджету всіх рівнів в тому числі і Єдиного соціального внеску спрямовано 39 мільйонів 195 тисяч гривень (40,5 % від загального обсягу реалізації продукції), з них 13 мільйонів 214 тисяч гривень  сплачено до місцевого бюджету. Вже за 7 місяців поточного року перераховано до місцевого бюджету 7 мільйонів 572 тисячі гривень, а загалом сума сплачених податків становить 23 мільйони 710 тисяч гривень.

Яке ще підприємство району сплачує стільки податків, наповнюючи державну казну?

Оскільки ДП «Ізяславський лісгосп» є платником податку на загальній системі оподаткування, то сплачує 18% податку на прибуток, крім того із вільного залишку прибутку, який приватний бізнес використовує на розвиток виробництва, ще сплачує 75% чистого прибутку. Загалом це становить понад 80 %. Так, 2017 року сплачено 2 мільйони 595 тисяч гривень такого податку до держбюджету при загальному прибутку  3 мільйони 252 тисячі гривень. Сума прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, мізерна і недостатня для оновлення та розширення матеріально-технічної бази.

Та повернімося до замовного матеріалу Радикальної партії. Твердження щодо вивезення лісоматеріалів круглих під виглядом дров паливних –  це є мерзотна брехня, яка спрямована лише на те, щоб розвалити лісову галузь. Перед тим, як запроваджувати закони, що мають «розвивати економіку країни», спочатку забезпечте умови збуту малоцінної дров’яної продукції.  В зв’язку з забороною експорту дров паливних вітчизняні переробні підприємства за короткий термін  уже повністю затоварились. Як наслідок – різко скоротилася реалізація в лісгоспах, різко зменшилася вирубка сухостійних насаджень. Накопичення лісопродукції створює небезпеку масового розмноження стовбурних шкідників, наслідком якого є масове всихання хвойних дерев.

Зазначимо, експорт лісопродукції – один зі шляхів наповнення державної казни валютою, адже іноземні фірми проводять розрахунок в доларах або євро. Крім того, отримані  від реалізації кошти використовуються підприємством на лісовідновлення, догляд за лісом, охорону лісів від пожеж та захист від шкідників.

На сьогодні всихання хвойних насаджень є найбільшою проблемою лісової галузі не тільки нашої країни, а й країн Європи. Збільшення суми плюсових температур, зниження рівня ґрунтових вод, одним словом різка зміна клімату, призвели до ослаблення дерев породи сосна, на які згодом  заселяються шкідники.

Зараз єдине ефективне рішення проблеми – вилучення уражених шкідником дерев. Їх потрібно негайно зрубувати та вивозити якнайдалі від здорових дерев. Такий захід  сприяє зменшенню чисельності шкідника,  запобігає спалахам його масового розмноження. Мало того, що держава не сприяє вирішенню цієї проблеми, а «допомагає» її посиленню, вводячи «період тиші». Закон з однієї сторони, ніби  сприяє розмноженню фауни, а в той же час нищить український ліс, адже  шкідник не зупиняється, а робить свою справу –  нищить ліс і збільшує власну популяцію. А лісівники не в змозі ефективно з ним боротись.

Населення, побачивши в лісі «живі» пні, обурюється, що рубаються здорові дерева. Хочемо розвіяти ваші сумніви і невдоволення, пояснивши специфіку враження дерев шкідником. Заселяючись у верхній частині крон зелених сосен, короїд пошкоджує асиміляційну систему дерева і одночасно заносить спори грибів, котрі закупорюють  трахеїди (судини в хвойних порід дерев), по яких в крону   надходять поживні речовини та вода, яка є невід’ємною частиною процесу фотосинтезу. Тому  можемо  бачити пні ніби здорового дерева, хоча насправді воно ушкоджене, а навколо «здорового» пня обсипано тирсою –  продуктами життєдіяльності верхівкового короїда.   Науковці  прогнозують, що восени збільшаться масштаби всихання насаджень, відповідно і збільшиться популяція шкідника.

З метою запобігання негативних наслідків, розуміючи катастрофічні масштаби проблеми всихання, на  зрубах в подальшому забороняється створювати чисті соснові деревостани. Практикуються нові схеми створення лісових культур. В культури головної породи сосни чи ялини звичайної вводяться породи, стійкі до посушливих кліматичних умов та високих температур: псевдотсуга Мензіса, модрина європейська. Змішані хвойні насадження, введення нових порід, а особливо створення листяно-хвойних насаджень підвищують стійкість деревостанів до всихання та розвитку і поширення деревних шкідників. До того ж, нові лісотвірні породи не поступаються  технічно-якісними показниками своїм попередникам  – сосні та ялині.

Звинувачення в газетній публікації щодо реалізації під виглядом дров паливних лісоматеріалів є безпідставними, адже лісгоспи працюють згідно із законом, і перед тим як відвантажити вагон, потрібно отримати безліч дозволів митної служби та інших інстанцій. А при завантаженні вагона постійно ведеться контроль з фотофіксацією процесу навантаження лісопродукції, знімки якої долучаються до пакету проїзних документів. Тобто вся продукція відвантажується прозоро й згідно із законодавчими документами, про що свідчать численні виграні судові справи лісовими господарствами. А призупинення вагонів та перевірки призводять лише до збитків, які завдаються не тільки підприємству, а й державі.  Приміром, у зв’язку із забороною експорту дров’яної продукції в липні поточного року було переадресовано 12 експортних вагонів на внутрішній ринок, в результаті підприємство зазнало зайвих витрат в сумі  88 393,40 гривень.

Такі  псевдопатріоти, як лідер  Радикальної партії Олег Ляшко, цілеспрямовано розвалюють державу та економіку. Мабуть такі «ляшки» мають політичне замовлення на знищення лісогосподарських підприємств, позбавивши роботи тисячі працівників галузі, посиливши соціальну напругу в регіонах України.

Судячи з ситуації, що склалася, можна зробити один висновок – ведеться цілеспрямоване знищення лісової галузі країни та створюються умови для розвалу, банкрутства підприємств та подальшої  приватизації лісу!

Шановні громадяни, будьте свідомими та не дозволяйте ввести себе в оману популістами-борцями за владу, які, не навівши лад в країні, беруться за лісову галузь!

За дорученням трудового колективу ДП «Ізяславський лісгосп»

голова профспілкового комітету В.І. Кравчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*