Рейди – важлива складова лісового життя

У лісовій справі споконвік так склалося, що завжди присутні три біди – незаконна рубка дерев, браконьєрство та лісові пожежі. І якщо пожежі зазвичай є наслідком недбальства  громадян, то перші дві – наслідок  свідомої діяльності.

Щоб запобігти подібним діям, ДП “Новоушицьке лісове господарство” постійно проводить роз’яснювальні, освітні та профілактичні заходи, особливо серед молоді. Також вартові зелених шат встановлюють елементи соціальної реклами та заборонні знаки. Однак найбільш ефективною в боротьбі проти протиправних дій залишається рейдова діяльність.

Працівники підприємства  протягом усього року здійснюють рейди лісовими масивами, щоб попередити або виявити незаконні рубки дерев. А в пожежонебезпечний період для  ефективнішої координації рейдових бригад великою підмогою є спостережна вежа із системою відеоспостереження.

Особливо активізується рейдова робота в період полювання та перед новорічними святами. До неї також залучаються працівники Новоушицького відділення Дунаєвецького відділу  ГУ національної поліції в Хмельницькій області. Люди останнім часом дуже агресивно налаштовані, особливо браконьєри, на зауваження чи заборони, тому співробітники поліції є вагомим фактором у донесенні чинних норм та заборон до громадян.

За 2017 рік в ДП “Новоушицьке лісове господарство” проведено 48 рейдів. І слід відзначити, що ця діяльність приносить  плоди. Виявлено та складено протоколи про 2 випадки незаконної рубки дерев, 2 випадки порушення правил пожежної безпеки  та  4 протоколи щодо порушень правил полювання. Накладено адмінштрафів на суму 1768 грн. та нараховано збитків  586,25 грн. Усі лісопорушники були притягнуті до адміністративної відповідальності, погодилися із скоїними правопорушеннями та добровільно відшкодували накладені стягнення.

Прес-служба  ДП Новоушицьке лісове господарство.

2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*