Розпочалася операція «Первоцвіт-2018»

1Національний природний парк «Мале Полісся» звертається до громадян з проханням відмовитися  від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України.

Згідно з діючим законодавством  порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті ж самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від 1700  до 3655 грн.  з конфіскацію об’єктів рослинного світу чи без такої.

Крім того,  за порушення, погіршення, знищення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф на громадян від 340  до тридцяти 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 грн. до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

На території НПП «Мале Полісся» зростають рослини, занесені до Червоної книги України: черемша (цибуля ведмежа) та підсніжник білосніжний. За один екземпляр незаконно добутої рослини, передбачена відповідна компенсація за її знищення: черемша  – 62 грн., підсніжник білосніжний – 62 грн.

Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*