Рубки догляду за лісом

Для поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей лісогосподарські підприємства проводять низку  заходів (рубки догляду, санітарні й лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов’язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів, рубки переформування й ландшафтні  тощо).

Зокрема, рубки догляду за лісом – це відбір кращих дерев і створення для них сприятливих умов росту шляхом періодичного видалення з насадження дерев менш цінних порід або відсталих у рості. Головна лісівнича мета рубок догляду – формування високопродуктивних чистих і змішаних насаджень з тих деревних порід, які відповідають даним умовам зростання і до моменту головної рубки утворюють максимальний запас високоякісної деревини.

З цією метою в ДП «Старокостянтинівський лісгосп» тривають роботи з відводу ділянок під рубки догляду за лісом на 2019 рік в обсязі розрахункової лісосіки. Відвод і таксація  лісосік, за виключенням площ  рубок догляду  в молодняках,  проводяться спеціалізованою  бригадою  лісгоспу. Фонд насаджень, що потребують  рубок догляду за лісом на період з 2017 по 2021роки, відповідно до матеріалів безперервного  лісовпорядкування,  становить  3320 га, в тому числі рубки догляду в молодняках – 1355 га. Тому щорічний обсяг рубок догляду на підприємстві є значним. Так,  торік він становив: освітлень -207 га, прочищень – 155 га, проріджень – 148 га, прохідних рубок – 129 га.  Вибірка з 1 га  склала : освітлення -13 м3,  прочищення -15м3,  прорідження – 22м3, прохідна рубка -33 м3. Розрахункова лісосіка  була освоєна  на 106 відсотків.

Догляд за лісом – складний процес, що вимагає великих витрат праці і коштів на його проведення, зокрема в молодняках. Тому підприємство  в поточному році  повністю перейшло на проведення рубок догляду в молодняках механізованим способом – кущорізом.

Дуже важливим є  вчасне проведення рубок догляду, тобто їх періодичність та повторюваність  для дотримання балансу порід на площі. Від якісного проведення відводу ділянок залежить породний склад насаджень, збереження і посилення екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищення стійкості та продуктивності насаджень. Завершуються рубки догляду   за один клас віку  до настання  стиглості  деревостану.

Прес-служба ДП «Старокостянтинівський  лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*