Садивному матеріалу – особлива увага

Одним із головних завдань працівників ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп” є турбота про садивний матеріал, підвищення його якості, збільшення виходу стандартних сіянців та саджанців з одиниці площі й скорочення термінів їх вирощування, зменшення собівартості. Щоб досягти цього, треба насамперед правильно організувати територію розсадника, ввести сівозміни, застосовувати систему добрив, захисту та зрошення.
Основний обсяг вирощування садивного матеріалу зосереджено на Циківському лісовому розсаднику Маківського лісництва. Виконуючи стратегічну програму розвитку підприємства, уже проведено значний обсяг робіт із впровадження інтенсивних технологій. Для вирощування сіянців шпилькових порід побудовано чотири короби загальною площею 0,08 га, де висіяно модрину європейську, дугласію, ялину звичайну, сосну кримську та звичайну. В двох плівкових теплицях площею 0,024 га проведено живцювання декоративних форм шпилькових порід. Вирощується садивний матеріал декоративних порід із закритою кореневою системою. Для цього споруджено навіс на 240 м2. У всіх конструкціях застосовується система зрошення та притінення. У відкритому грунті вирощуються сіянці листяних порід, в основному дуба звичайного та червоного.
Звичайно, цьогорічні погодні умови сприяють розвитку хвороб та шкідників, росту бур’янів. Проте працівники лісництва для збереження якісного посадкового матеріалу вчасно проводять рихлення, прополювання та підживлення сіянців, профілактичні заходи проти хвороб та шкідників.
Прес-служба Кам’янець-Подільського лісгоспу.

DSCF8205 DSCF8213 DSCF8216 DSCF8222 DSCF8248 DSCF8253 IMG-773dbc5a507ac8604214de79f0da3551-V

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*