Славутські лісівники дбають про постійну лісонасіннєву базу

У лісовому господарстві приділяється велика увага  створенню високопродуктивних насаджень. Селекція спрямована на підвищення продуктивності й покращення якості лісів та  керується принципами відбору й примноження кращого з існуючого. Важливі фактори для доброго розвитку рослин – умови місць їх зростання. Це оптимальне багатство грунту, рівень вологості, відповідність кліматичної зони природному ареалу рослини,  генетична схильність рослин до доброго росту й розвитку.

У липніВінницька лісонасіннева лабораторія здійснила в Славутському лісгоспі планову перевірку стану ведення лісового насінництва та розсадництва. Обстежено об’єкти постійної лісонасіннєвої бази -70,8 гектара та 27 плюсових дерев.

Постійні лісонасіннєві ділянки та плюсові дерева призначені  для збору насіння та лісо- насіннєвої сировини.  Із плюсових дерев збирають насіння та заготовляють живці. Зібраний матеріал в подальшому використовується для створення родинних, клонових та архівно-маточних лісонасіннєвих плантацій.  А коли клонові та родинні плантації вступають в стадію плодоношення, тут  збирають насіння з покращеними генетичними властивостями.Посадковий матеріал використовується в промисловому масштабі для потреб лісорозведення та лісовідновлення.

На базі Жуківського лісництва завершили перший етап створення родинної плантації модрини європейської. ЇЇ було закладено у 2010 році у кварталі 8, виділ 41. На двогектарній площі висадили понад 300 модрин. Плантація закладаласядворічними сіянцями (8,0Х8,0 м) модрини європейської, вирощеними з насіння, що було заготовлено на клоновій плантації у ДП «Старокостянтинівське ЛГ». На час обстеження плантація перебуваєв дуже доброму стані, збереженість модрини  висока – 98 відсотків.На окремих екземплярах спорстерігається масове насіннєношення. Після необхідного формування (обезвершинення) та натурного і документального оформлення плантацію вирішено атестувати та зарахувати до складу ПЛНБ як родинну лісонасіннєву плантацію модрини європейської.

Родинна плантація забезпечить потребу  підприємства в  якісному насінні модрини європейської й садивного матеріалу з покращеними спадковими властивостями.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*