УВАГА, ТРИВАЄ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!

Рік у рік із початком спекотних сонячних днів спалахують лісові пожежі. У працівників державної лісової охорони ДП «Старокостянтинівське ЛГ»  цей період особливо напружений.  Спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж під час свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників.

Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені під час  відпочинку багаття, кинуті в підсохлу траву  недопалки, а також дитячі витівки з вогнем. Прикро відзначати, але причиною масового знищення зеленого фонду є злочинна недбалість та легковажність людей, які приходять до лісу відпочивати. Лісові пожежі призводять до матеріальних, екологічних збитків, до знищення навколишнього природного середовища. Пожежі  потребують багато часу для  гасіння. Через це при залученні підрозділів пожежно-рятувальної служби до їх ліквідації, зменшується рівень пожежного захисту житлових масивів та інших об’єктів, які розташовані в районі, виникає загроза  пожеж, які можуть неконтрольовано розповсюджуватись, ставлячи під загрозу людське життя. Саме тому всі працівники  ДП «Старокостянтинівське лісове господарство» звертаються до вас – будьте уважними та обережними з вогнем! Біди не буде, якщо кожен  дотримуватиметься елементарних правил пожежної безпеки.

 Головне завдання лісівників сьогодні – збереження та збільшення площ лісів. Найбільших збитків лісовому господарству завдають пожежі, ймовірність яких значно збільшується спекотного та посушливого літа. За лічені хвилини знищуються насадження, які вирощувалися десятиріччями, при цьому пошкоджуються лісові масиви, рослинність, гинуть дикі тварини, птахи, комахи. В разі  виявлення  загорянь просимо повідомляти оперативного  чергового  підприємства за  тел. 3-23-73 або  пожежну  частину за тел. 101.

З метою виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил пожежної безпеки на підприємстві створено бригади державної пожежної охорони спільно з працівниками міліції, які патрулюють лісові масиви у вихідні та святкові дні. Усі порушники правил пожежної безпеки будуть притягуватися до адміністративної відповідальності згідно зі ст.77 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Шановні жителі та гості Подільського краю, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:  у пожежо-небезпечний сезон не запалюйте багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев;  не кидайте непогашені цигарки та сірники, не дозволяйте дітям гратися з вогнем;  перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління;  не залишайте в лісі скляний посуд: під променями сонця звичайна пляшка може перетворитися на своєрідну лінзу і спричинити займання;  не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте  смітники. Пам’ятайте: непогашені багаття, сірники, недопалки – головні вороги лісу!

 

 

 

 Адміністрація ДП «Старокостянтинівський лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*