У Хмельницькому ЛМГ – студенти-практиканти

У другокурсників   спеціальності «Екологія» Хмельницького Національного Університету  розпочалася практика з дисципліни «Основи лісознавства та лісової таксації». Першого ж дня студенти відвідали лісовий заказник місцевого значення Лісогринівецький площею 109,4 га. Він створений з метою збереження грабово-дубового насадження природного походження з домішками клена, берези та черешні. Практиканти  взяли участь у закладанні пробних площ в кварталах 35-36 Хмельницького лісництва,  ознайомилися з квартальною сіткою насаджень, визначили в натурі квартали та виділи під керівництвом  начальника відділу лісового господарства державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» Сергія Гришака. Пробні площі закладалися для визначення таксаційних показників насадження та закріплення теоретичних знань.

Пробна площа – це відмежована в найтиповішому місці частина ділянки лісу, таксаційні показники якої середні для всього насадження, де здійснюють детальну перелікову таксацію і яка використовується як еталон для характеристики всього насадження цієї ділянки лісу. Метою їх закладання є точне визначення запасу та вирішення інших наукових і виробничих завдань. Матеріали пробних площ використовують для розробки нових, перевірки та удосконалення наявних  лісогосподарських нормативів та їх районування.

Навики закладання пробних площ та визначення таксаційних показників насадження, закріплення теоретичних знань, усвідомлення цікавості та важливості обраної спеціальності – ось що залишилося в пам’яті студентів, після цього насиченого дня практики.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

03 02 04 01

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*