Чужого навчайтесь і свого не цурайтесь!

ЛІСІВНИКИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПОБУВАЛИ НА ВИСТАВЦІ В КИТАЇ

     Для успішного розвитку і розширення виробництва важливо запозичувати та впроваджувати передовий досвід, набутий у розвинутих країнах. Саме з цією метою делегація лісівників Хмельниччини побувала в Китаї  на 123-й міжнародній виставці експорту та імпорту промислової техніки, яка відбулася в місті  Гуанджоу.

Це був грандіозний промисловий форум, де свою продукцію представляли понад 1000 виробників із 20 країн світу. Експонати були різні – від простих канцелярських ручок до потужних промислових ліній. Хмельницьку делегацію передусім цікавили квадрокоптери для обробки з повітря лісових насаджень від шкідників і гасіння пожеж, лісозаготівельна техніка, деревообробне обладнання, кущорізи. Оскільки підприємства Хмельницького облуправління лісового та мисливського господарства визначили одним із напрямків роботи подальший розвиток побічного користування, то зацікавила лінія із виробництва та упаковки чаїв китайської фірми “Sunrisemachinery”. Її вартість – у межах 20 тисяч доларів. Важливо те, що ця лінія дає можливість налагодити виробництво, починаючи із свіжої сировини, включаючи сушку, подрібнення і пакування.  Оскільки на Хмельниччині є перспектива виготовлення чаїв з лікарських рослин, вирощених на екологічно чистих ділянках лісогосподарських підприємств, то наші лісівники провели переговори з представником виробника про її закупівлю.

Звичайно, лісівники Подільського краю також цікавилися досвідом вирощування лісу в Китаї. Зважаючи на те, що в державі великі площі гір, саме тут добре розвинене лісівництво. Вирощують рідкісні та цінні породи дерев. До речі, в Китаї усі землі та ліси належать державі, а діяльність підприємств галузі регулюються Міністерством лісового господарства. Займаються вони, за великим рахунком, тим, що і в Україні. Хоча більше все ж увага приділяється декоративним рослинам, які висаджуються вже у «дорослому», нерідко 20-річному віці, зважаючи на особливості клімату та грунтів. Маленькі паростки там не приживаються. Тому дерева перевозять фурами, з величезними брилами землі біля кореневої системи. А  висадивши їх, підпирають з чотирьох боків дерев’яними підпорками. Дерева у містах є усюди – навіть посеред автостради.

Деревину-кругляк із країни вивозити заборонено, можна лише продукти деревопереробки. А деревопереробна галузь добре розвинена за рахунок сусідства з Росією і Казахстаном. Не росте в Китаї  лише дуб. Його завозять із-за кордону. Щодо виробів із сировини, то вони – найрізноманітніші, в тому числі – меблі.

У нас є перспективи   співпраці з цією країною. Орієнтуватися на китайський ринок необхідно, бо там – гарні пропозиції, привабливі ціни. Лісівники Хмельниччини почерпнули для себе багато під час поїздки і зараз вивчають пропозиції із закупки обладнання.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG-6d10cd4bffb6eb361c0e4455ad426c39-V IMG-a040eda2e1b50b6fb74e7dfd7b932c36-VIMG-efee016e412426a6748588a5bff64741-VIMG-d2ebad720e742da725a7999dcce83118-VIMG-ec2e817bf9451f71a0c7af228a6519c2-V

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*