Шляхом порозуміння

У останні роки в засобах масової інформації, серед громадськості часто лунають безпідставні звинувачення лісівників  у надмірному вирубуванні дерев. Щоб донести до людей правдиву інформацію, обласне управління лісового та мисливського господарства, лісгоспи останнім часом активно ведуть роз’яснювальну роботу, розповідають про свою діяльність: посадку і догляд за лісом, санітарні рубки і рубки головного користування.

IMG_0071  Сьогодні, 4 травня 2018 року в облуправлінні відбувся ще один такий захід – зустріч з активістами Гвардійської об’єднаної територіальної громади, яких цікавить законність рубок, зокрема в Хмельницькому лісництві ДП «Проскурівське ЛГ».

Начальник облуправління Петро Пешко ознайомив присутніх із принципами ведення лісового господарства,  наголосив на своєчасності проведення всіх заходів з вирощування лісу. Щодо ділянки головного користування, яка викликала дискусію, то активістам було надано документи, що свідчать про законність рубки.

Т.в.о. першого заступника начальника облуправління-головний лісничий Павло Золотий розповів про роботу Проскурівського лісгоспу, технологію створення лісових культур, рубки формування молодих насаджень та використання розрахункових лісосік при користуванні стиглим лісом. Він також зазначив, що ліс як один з відновлювальних ресурсів вимагає вчасного догляду за ним та раціонального використання відповідно до нормативних вимог і правил.

Слушною була пропозиція Сергія Ковальчука – помічника народного депутата Сергія Лабазюка про необхідність тісної співпраці лісівників із територіальними громадами в питаннях ведення лісового господарства.

Перший заступник голови Хмельницької райдержадміністрації Андрій Зелінський  проінформував про спільну роботу з лісівниками, яка вже давно увійшла в практику. Про це свідчать гектари нових насаджень у Хмельницькому районі.

А директор ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» Ігор Бурковський навів конкретні цифри створених нових насаджень в зоні діяльності підприємства. Так, майже 800 гектарів нових лісів було створено на еродованих землях, причому значна частина – з допомогою населення та учнівської молоді.

У ході зустрічі активно виступали депутати Гвардійської ОТГ І.М. Купельська, С.М.Цвик, заступник голови Гвардійської територіальної громади А.М.Антонюк. На всі питання представники громади отримали відповіді. Діалог виявився конструктивним. Вирішено: доповнити формат комунікації тіснішою співпрацею,  створити на базі Гвардійської загальноосвітньої школи  і ДП «Проскурівське ЛГ» учнівське лісництво, а після рубки головного користування спільними зусиллями лісівників та членів територіальної громади посадити нове насадження.

Зустріч відбулася в доброзичливій обстановці і була взаємокорисною.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*