Атестація насіннєвих плантацій

У  ДП “Новоушицьке лісове господарство” проведено атестацію двох плантацій модрини європейської під насіннєві плантації. Її здійснювала комісія в складі першого заступника начальника Хмельницького обласного управління лісового і мисливського господарства П.С.Золотого, директора ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» О.Г.Василевського, начальника ВП «Вінницька лісонасіннєва лабораторія» З.М.Юрківа, головного лісничого ДП «Новоушицьке лісове господарство» О.О.Лукомського.

У Браїлівському лісництві    обстежили та атестували клонову плантацію модрини європейської площею 1,6 га. Насадження створено посадкою сіянців у 2007 році. Щеплення проведено у 2013 році. Ця клонова плантація повністю відповідає параметрам постійних лісонасіннєвих плантацій.

Клонова насінна плантація І порядку –  це плантація першого покоління, яка створюється за фенотипом без перевірки спадкових ознак із метою заготівлі поліпшеного або сортового насіння. Вона забезпечить  підприємство якісним садивним матеріалом з покращеними спадковими властивостями, адже живці для щеплення були  заготовлені з плюсових дерев модрини.

       Комісія також  обстежила та атестувала ділянку модрини європейської площею 0,9 га в Браїлівському лісництві. Насадження створено посадкою сіянців модрини європейської в 2007 році. Воно добре доглянуте, дерева сформовані під заготівлю насіння шляхом обезвершинення у 2018 році та увійшли в фазу плодоношення. Ділянка відповідає вимогам основних положень відповідних діючих нормативних документів.

Нова ПЛНБ модрини європейської дозволить сформувати в лісгоспі  високопродуктивні, стійкі деревостани з одночасним розширенням якісного і породного складу.

Прес-служба ДП “Новоушицьке лісове господарство.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*