Безпека умов праці – понад усе

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича нарада «Ризики та безпека праці при проведенні лісосічних робіт у зимовий період». У її роботі взяли участь головні лісничі, головні інженери й інженери з охорони праці підвідомчих підприємств.

Проведення наради зумовлено тим, що в січні цього року, незважаючи на значні позитивні зміни в сфері гігієни й безпеки праці підприємств, сталися два нещасних випадки на виробництві. Це викликало занепокоєння керівництва облуправління. А тому згідно з розпорядженням начальника управління Петра Пешка й проводилася нарада.

З інформацією про стан гігієни й охорони праці в лісовому господарстві й, зокрема, на підвідомчих підприємствах ХОУЛМГ, виступив заступник начальника управління Володимир Колесник. Він зазначив, що в 2019 році Кабінет Міністрів України розпочав реформу у сфері управління охороною праці. Рівень виробничого травматизму в державі вражає. Уряд вчасно звернув увагу на цю проблему та затвердив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні в розрізі вимог відповідної Директиви Євросоюзу.

В.Г. Колесник зазначив, що завдяки тому, що підвідомчі підприємства виконали комплексні плани з гігієни й безпеки праці, затверджені колективними договорами, торік сталося лише одне незначне порушення. Зроблено справді багато. Проведено навчання з працівниками, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а також перевірки знань членів постійно діючих комісій. Підвищено кваліфікацію лісорубів. Здійснено реконструкцію й модернізацію цехів переробки деревини, удосконалено навантажувально-розвантажувальні процеси на проміжних і нижніх складах. Працівників забезпечено сертифікованими засобами захисту та спецодягом.

Проте є окремі випадки порушень безпеки праці. Автотранспортники в грудні минулого року та в січні поточного були причетні до двох дорожньо-транспортних пригод. Хоч вони сталися не з вини лісівників, але це насторожує.

Виступаючий загострив увагу на інших недоліках і упущеннях. Детально розглянуто січневі нещасні випадки. Головні лісничі, головні інженери підприємств, де сталися пригоди, проінформували про них, а також про те, що робиться для недопущення подібного.

Начальник управління П.С. Пешко зажадав грунтовно перевірити стан охорони праці на кожному підприємстві й надати методичну допомогу, провести відповідні навчання.

На нараді розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Йшлося про необхідність підвищення продуктивності праці за рахунок механізації процесів і збільшення навантаження на техніку,   про будівництво лісових доріг, піднесення ролі головних інженерів у виробництві, оптимізацію кадрів. Проаналізовано план виконання завдань січня в розрізі кожного підприємства.

Заступник начальника управління Юрій Безноско наголосив на необхідності ефективно використовувати лісосировинні ресурси й зменшувати затрати на заготівлі деревини. Обговорюючи це питання, головні лісничі й головні інженери подали чимало слушних пропозицій.

Перший заступник начальника управління Павло Золотий говорив про оптимізацію витрат на доглядах культур, де треба активніше впроваджувати механізацію. У розрізі завдань уряду він поставив вимогу перед підприємствами налагодити спільно з поліцією ефективну роботу рейдових бригад у боротьбі з лісопорушеннями, крадіжками лісу.

Підбиваючи підсумки наради, Петро Пешко закликав до мобілізації зусиль для ефективнішого господарювання, нарощення обсягів виробництва, створення безпечних умов праці.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 IMG_0035 IMG_0041 IMG_0031 IMG_0017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*