Бережіть першоцвіти –дарунки весни!

     Ранньовесняні квіти завжди привертають  увагу своєю красою і тим, що це перші розквітлі рослини після довгої зими. На жаль, часто їх збирають на букети. Прикро, що попри заборону на вулицях міст і селищ, ринках і на трасах торгують червонокнижними весняними квітами. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але, з року в рік зривають рослини і, що найсумніше, вчать цьому  дітей.

      Треба зазначити, що до ранньоквітучих рослин можна віднести близько 500 видів, проте лише частина з них включена до Червоної книги України. Серед них найчастіше збирають підсніжники, крокуси, сон-траву, білоцвіт, цикламен тощо. Більшість з цих рослин є цибулинними, можуть розмножуватись, як вегетативно, так і насінням, але при неправильному збиранні не поновлюються. Внаслідок чого втрачаються цілі популяції! Тому, коли продавці починають пояснювати, що «зривання рослини без коріння їй не шкодить», це неправда.

       Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту.

      Не зривайте оберемки квітів, які згодом бездумно викинете. Краще помилуйтеся ними в природі, а на згадку сфотографуйте чи замалюйте.  Тим дорожчі вони будуть для вас.

Пресслужба НПП «Мале Полісся».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*