Боротьба з незаконними рубками – пріоритетне завдання

Недотримання природоохоронного законодавства та правил ведення лісового господарства є серйозною проблемою, яка проявляється в значних обсягах рубань лісу. Це зумовлює загрозу виконання лісами екологічних, соціальних та економічних функцій.

Як свідчать дані підприємств Хмельницького ОУЛМГ, за п’ять місяців поточного року зафіксовано 22 випадки незаконних рубань масою 104 кубометри. Завдана шкода становить 196 тисяч гривень. За відповідний період минулого року було 38 випадків обсягом 127 кубометрів. Шкода становила майже 700 тисяч гривень.

Варто зазначити, що в області є ще й інші лісокористувачі, площа угідь яких складає 31 відсоток. Тут теж трапляються аналогічні факти рубань. Існує кілька причин незаконних рубок і, як правило, це соціальні та економічні причини. Перші відбуваються через безробіття, бідність у сільській місцевості. Такі рубки, зазвичай є невеликими, в основному мають на меті задоволення власних потреб місцевого населення. Це – заготівля дров та для невеличких ремонтів у домашньому господарстві.

Економічні – є найбільш важливими причинами незаконних рубок у державі й часто поєднуються з соціальними. Як правило, ці рубки здійснюються добре організованими групами людей і мають на меті отримання значної вигоди. Така діяльність відбувається для збуту лісу великою кількістю і заробляння коштів. Саме ці рубки завдають великої шкоди лісу, адже вони здійснюються людьми, які оснащені високопрохідною технікою, приладами для роботи в нічний час та пов’язані з високим ризиком для життя і здоров’я крадіїв. Як правило, їхня діяльність спрямована на крадіжку деревини цінних порід. І саме такі рубки складають 90 відсотків від загальної кількості.

Ми здійснюємо комплекс заходів, спрямованих на захист лісу. Це і робота лісової охорони, патрулювання лісових масивів та проведення рейдів. Суттєвий момент – співпраця з правоохоронними органами , бо без них не можемо діяти ефективно. При виявленні незаконної рубки матеріали оперативно надаються в правоохоронні органи для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності. Прикладом успішної спільної роботи з правоохоронними органами є той факт, що начальник головного управління Національної поліції в Хмельницькій області оголосив подяку головному лісничому ДП «Славутське ЛГ» Олександру Веремію за сприяння в роботі та активну участь державної лісової охорони у виявленні та затриманні осіб, які здійснили незаконну рубку та намагалися перевезти деревину з лісонасаджень Славутського району.

І ще дуже важливий засіб захисту від незаконних рубок в державних підприємствах є стовідсотковий електронний облік деревини. Кожна колода ділової деревини і кожна партія дров’яної маркується відповідним чином. Ставиться бирка, номер якої заноситься в Єдину державну систему електронного обліку. І зараз, якщо ми бачимо автомобіль, що перевозить деревину без таких чипів, то вже є привід перевірити законність походження цієї деревини.

Також ми публікуємо матеріали про діяльність наших підприємств на їхніх сайтах та на сайті обласного управління лісового та мисливського господарства.

Про усі заплановані рубки повідомляємо органи місцевого самоврядування. Це допомагає контролювати законність здійснення усіх заходів в лісі. Переконані, що ця робота буде посилюватися і невдовзі зможемо викорінити подібні факти.

Тема незаконних вирубок у лісах набула широкого розголосу під час червневих повеней у карпатському регіоні. Хочеться, щоб спільними зусиллями ми викорінили таке ганебне явище, як незаконні рубки.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

ruzinnn-80 27_peme

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*